Політика України
  3873  0
Матеріали за темою:

 У Раді зареєстрували законопроект, яким вбивають норми закону "Про запобігання корупції", - "Декларації під контролем"

Народний депутат від "Народного Фронту" Тетяна Донець зареєструвала законопроект щодо внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", що стосуються зменшення обсягу декларування.

Як інформує ЦензорРеформ, про це заявив Олександр Лємєнов, представник Коаліції "Декларації під контролем".

Лємєнов зазначив: "Тетяна Донець, нардеп від "Народного фронту" досі не була надто активною на законотворчій ниві і більше відома як персонаж репортажів та розслідувань про селебрітіз. Хоча в "Народному фронті" в четвер заявили, що не підтримають проект колеги, не варто недооцінювати важливість цієї пропозиції. Адже тут зібрані ключові бажання можновладців щодо змін е-декларування".

Зокрема, як стверджує експерт, у пропозицій законопроекту №5079 знищується обов'язок декларувати нерухомість, яку декларант чи члени його родини використовують. Зокрема дані будуть брати з відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Крім цього, можна не декларувати вартість майна та дату набуття його у власність, володіння або користування.

Також, як зазначає Лємєнов, у нормах законопроекту не обов’язково зазначати всіх співвласників майна, якщо воно перебуває на праві спільної власності. Лише за запитом НАЗК можна отримати дані про об'єкт незавершеного будівництва, що перебуває у декларанта у спільній власності з іншою особою.

Крім цих є ще інші норми. Як запевняє Олександр Лємєнов, декларант не вносить даних про транспортні засоби й вони автоматично відображатимуться з Єдиного держреєстру МВС України(якщо дані внесені там неправильно, то декларант не несе жодної відповідальності). За письмовим запитом НАЗК надаватимуться і дані про рухоме майно, що перебуває у спільній власності, дані про цінні папери, що передані в управління іншій особі.

Він також нагадав інші зміни, які пропонують депутати внести у законопроект "Про запобігання корупії":

  • дані щодо юридичних осіб, бенефіціарним власником (контролером) яких є декларант або члени його родини, то згідно із законопроектом дані будуть автоматично "підтягуватися" з Єдиного держреєстру юросіб, ФОПів та громадських формувань;
  • вводиться поняття "додаткові блага", під що підпадатиме: вартість безоплатно отриманого навчання, стажування, проживання, майна та харчування, безоплатне використання житла, транспорту, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна;
  • подарунки декларуватимуть, якщо їхня вартість перевищуватиме 10% доходу;
  • зникає вимога декларувати фінансові зобов'язання та грошові кошти (гроші, банківські рахунки), якщо їхня сукупна вартість не перевищуватиме граничної суми розрахунків готівкою, яка встановлюватиметься на 1 січня звітного року.
  • Зникає норма про публікацію декларації – лише витяг з неї, як стверджує Олександр Лємєнов, закривають відкритий онлайн-доступ до Єдиного держреєстру декларацій чиновників, залишивши можливість проглянути інформацію лише для суб'єкта декларування.
Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011089
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору