Політика України, Економіка
  666  0

 Спрощена система проходження митниці в Україні ще не працює повноцінно, - експерт Любов Акуленко

Наприкінці 2016 року буде рівно рік з того часу, як запрацювала Угода про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС. Є цілі сфери, в яких Україна вже незабаром зможе показати європейцям результаті реформ.

Про це у блозі на ЦензорРеформ пише координатор інформаційної кампанії "Сильніші разом", виконавчий директор ГО "УЦЕП" Любов Акуленко.

"Зокрема, у серпні цього року Україна почала виконувати одну із найважливіших реформ у сфері торгівлі - створення Єдиного вікна на митниці. Ця новина майже пройшла непоміченою. Ми десятиліттями збирали круглі столи і ніяк не наважувались на цей крок. Єдине вікно важливе як для експортерів, так і для імпортерів, щоб процедура проходження митниці була максимально швидкою. Але наразі це поки що єдиний важливий здобуток у реалізації Угоди про асоціацію, яким ми можемо хвалитись", - написала вона.

Акуленко нагадала, що єдине вікно працює за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 4-х годин державні служби, які залучені до перевірки товарів не нададуть свої коментарі і зауваження, митниця має повне право пропустити товар.

"Але цього не достатньо, щоб наше поки що "маленьке Єдине вікно" стало повноцінною спрощенню системою проходження митниці - необхідно ще доопрацювати декілька питань. Наприклад, досі імпортер має особисто звертатися до всіх інших органів, таких як Державна служба з контролю за наркотиками, які видають документи дозвільного характеру при переміщенні товарів. Відтак все ще існує надмірна кількість дозвільних документів та контрольних процедур при переміщенні товарів", - підсумувала вона.

Про інші сфери, на які потрібно звернути увагу депутатам ВРУ, щоб в кінці року Україна показала реальні досягнення, читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011070
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору