Політика України, Суспільство, Здоров'я
  1803  0

 Рух ЧЕСНО вимагає від Верховної Ради не призначати пожиттєво 700 "суддів Януковича"

У четвер, 8 вересня, о 9.30 під стінами Верховної Ради України (м. Київ, вулиця Грушевського, 5) відбудеться публічна акція Руху ЧЕСНО "НІ! СУДДЯМ ЯНУКОВИЧА!".

Як інформує ЦензорРеформ, під час акції активісти покажуть перфоманс і наочно продемонструють, як судді Януковича, що "зависли" у Парламенті й наразі не здійснюють правосуддя, стали "привидами".

Уже з жовтня через бездіяльність Верховної Ради вони можуть "проникнути" в судову систему без проходження нових конкурсів і підтвердження своєї відповідності критеріям доброчесності, компетентності та професійної етики, зазначають організатори акції.

чесно

Після майже двох років зволікання в сесійну залу будуть нарешті винесені на голосування постанови щодо безстрокового обрання 762 суддів, які відпрацювали п’ятирічний термін. Активісти Руху ЧЕСНО вимагатимуть від народних депутатів України розглянути і відхилити 10 постанов (3105, 3105–1, 3105–2, 3105–3, 3105–4, 3105–5, 3105–6, 3105–7, 3105–8, 3105–9), тим самим оновивши судову систему на 10 %.

Ці судді призначались на посади в часи президенства Януковича, коли діяли нечесні конкурси та процедури, а судді проходили особисті корупційні аудієнції в Адміністрації Президента. Вони уособлюють стару корумповану систему судочинства, до якої в громадськості немає жодної довіри. Також серед претендентів – судді, які приховують свої статки, у часи Майдану незаконно засуджували активістів та виносили сумнівні рішення й не проходили перевірку на доброчесність. Рух ЧЕСНО закликає народних обранців не консервувати, а рішуче оновити судову систему на 10 %. Таку можливість Верховна Рада має лише у вересні, до набуття чинності новим законодавством у рамках судової реформи.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011000
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору