Суспільство
  1093  0

 На відміну від Росії, є сподівання, що ситуація в Україні з дитячими будинками зміниться на краще, - "Міжнародний захист прав людей-інвалідів"

У квітні цього року недержавна організація "Міжнародний захист прав людей-інвалідів" (Disabled Rights International) оприлюднила звіт про стан дитячих будинків, інтернатів та інших закладів, в яких перебувають діти-сироти в Україні. У документі висвітлені катастрофічні умови, в яких виховують дітей у таких закладах.

Як інформує ЦензорРеформ з посиланням на Ukrainian.voanews, матеріали для цього звіту в Disabled Rights International збирали протягом двох попередніх років.

"У звіті "Немає шляху до дому" описуються проблеми, від яких стигне в жилах кров: залишені напризволяще діти, сексуальна та трудова експлуатація, фізичні та психологічні знущання над дітьми в інтернатах", - зазначає видання.

Більше того, точна цифра дітей-сиріт в Україні не вдіома, зазначають автори звіт, оскільки в Україні немає єдиного реєстру дітей.

Збирати дані Disabled Rights International почала ще до початку бойових дій на cході України, але окрема глава присвячена збільшенню загрози того, що діти стають жертвами торгівлі у результаті війни - коли неповнолітніх переміщують в інші регіони України чи в Росію, чи якщо вони залишаються в районах під контролем бойовиків.

"Враження від прочитання цього документу таке гнітюче, що закрадається думка, а чи може все це "чорний піар", спрямований проти України. Розмова з директором організації Лорі Ейгерн ці підозри розвіює", - зазначають журналісти.

Під час інтерв’ю виданню вона не перестає підкреслювати, що проблеми України – типові для країн, де дітей-сиріт виховують у великих дитячих будинках.

Сама система сегрегації дітей-сиріт, вилучення їх з соціуму сприяє порушенню їхніх прав.

"Безумовно, що є інтернати, які чисті, в них дітей достатньо годують. Але навіть якщо дитбудинок гарний, дітям потрібна родина, щоб емоційно розвиватися, їм потрібна індивідуальна увага, особливо маленьким дітям. Це складова частина їхнього розвитку. Оцінюється, що за кожні три місяці, що дитина проводить в дитбудинку, вона втрачає місяць когнітивного розвитку/

Ми бачимо дітей, які починають нормально в дитбудинках, повертаємося через якісь час, а вони сидять і качаються вперед-назад, в них з’являються симптоми аутизму, бо вони не отримують достатньо стимуляції. Вони стимулюють самі себе, інколи завдаючи собі травму – кусають, б’ють самі себе. Вони мають щось відчувати, крім нудоти, в яке перетворилося їхнє життя. Я бачила дітей, які були нагодовані, помиті, в чистих піжамах, але вони лежали і помирали просто від браку дотику", - зазначає Ейгорн.

За її словами, на відміну від Росії, є сподівання, що ситуація в Україні зміниться на краще.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010980
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору