Суспільство
  683  0

 Створення суспільного мовника в Україні можуть відкласти до 2018 року через податкову, – експерти

Створення юридичної особи ПАТ НСТУ на грані зриву через деякі державні органи, зокрема фіскальну службу.

.Про це заявили експерти під час прес-конференції "Чи з’явиться в Україні суспільний мовник з 01.01.2017?", інформує ЦензорРеформ.

Як зазначає генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, прямого ворога у суспільного мовлення нема: "Я не можу назвати жодного прізвища. Зараз все вперлося все у податкову. І знову без жодних прізвищ. Податкові дуже різні. У Луганській області одна податкова, у Києві – інша. Кожна з них має свої причини щодо відтягнення закриття колишніх державних ТРК. А без цього ми не можемо далі рухатися. Нібито ворогів немає, а воно тягнеться і тягнеться".

За словами директора Центру демократії та верховенства права, члена Наглядової ради НСТУ Тараса Шевченка, на сьогодні не має впевненості, що суспільний мовник з’явиться з 1 січня 2017 року. Як він стверджує, хоча за останні 2,5 роки багато зроблено у цьому напрямку, до прикладу в 2014 році ухвалили закон? і з поправками - у 2015 році.

"Здавалося що все зроблено. І ось-ось суспільне мовлення запрацює. Цей момент "ось-ось", побоюємося, знову може відкластися і тоді реформу Суспільного мовлення перенесуть на 2018 рік", – сказав Тарас Шевченко.

У свою чергу голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг заявив, що всі новини з різних телеканалів з фактологічного погляду ставляться під сумнів. На його переконання, Україні потрібен незалежний мовник за суспільною довірою: "Ми в Раді Європи докладаємо надзвичайних зусиль для того, щоб суспільний мовник в Україні таки постав. Це почасти одне з зобов’язань України перед Радою Європи. Ми надаватимемо навчання та організаційну підтримку для діяльності суспільного мовлення".

Аласанія впевнений, що до 20 вересня всі державні ТРК повинні припинити свої юридичні особи, то створення суспільного мовлення точно відкладеться за сіень наступного року.

Нагадаємо, упродовж 2015-2017 років має відбутися перетворення НТКУ у ПАТ НСТУ(публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України"). На сьогодні Луганська, Кримська, Севастопольська телерадіокомпанії та Національна радіокомпанія України мають припинити юридичні особи в статусі ДТРК.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010950
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору