Політика України, Фоторепортаж
  237  0

 Ефективність НАБУ та САП буде низькою, доки рішення ухвалюють старі судді з низьким рівнем суспільної довіри, - експерт РПР Вадим Міський

Створити правову основу для роботи Антикорупційного суд – одна з вимог експертів РПР на новий політичний сезон.

Про це заявив у своєму блозі для ЦензорРеформ Вадим Міський, керівник адвокаційного напрямку Реанімаційного Пакету Реформ.

Зокрема він стверджує: "Ефективність зусиль НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залишається під загрозою доти, доки рішення у справах, що стосуються високопосадової корупції, ухвалюють старі судді з низьким рівнем суспільної довіри".

На переконання Вадима Міського, сьогоднішні "провали" у судовій реформі підривають довіру громадян до антикорупційної реформи: "Суди випускають з-під варти підозрюваних у розкраданні державного майна в особливо великих розмірах під смішні застави, роблячи нові антикорупційні органи безплідними. Щоб запобігти відкату в боротьбі з корупцією, вкрай важливо створити спеціальні антикорупційні суди для розгляду справ про високопосадову корупцію".

За його словами, суддів у нові Антикорупційні суди повинні обирати на чесних та прозорих конкурсах за участю представників міжнародних організацій та іноземних дипломатичних установ країн з усталеною демократією. Тому внести та ухвалити закон про антикорупційні суди необхідно найближчим часом. "Крім того, антикорупційні судді мають отримати додаткові гарантії безпеки, захисту життя, здоров'я та сімей, адже вони - потенційні вороги для переважної більшості політичного істеблішменту", - зазначив Вадим Міський.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010876
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору