Політика України, Здоров'я
  2652  0

 Нова команда МОЗ обіцяє у 2017-му впровадити страхову медицину

Нестача кадрів у Міністерстві охорони здоров’я паралізувала не лише медичну реформу, але й поточні роботи.

Про це у блозі на ЦензорРеформ написав Олександр Ябчанка, експерт медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ.

Призначення 3 заступників міністра охорони здоров’я, зокрема Павла Ковтонюка, Олександра Лінчевського та Оксани Сивак, він назвав довгоочікуваними змінами. Як зазначає Олександр Ябчанка, це може свідчити про послідовну позицію уряду: "Спочатку за основу програми діяльності береться концепція реформи системи фінансування охорони здоров’я. Далі на посаду заступника призначається один із авторів концепції Павло Ковтонюк, аби, власне, реалізувати положення цієї концепції. Логічним продовженням було б затвердження концепції на найближчому засіданні Кабміну".

Також про серйозність намірів нової команди, за його словами, є те, що вони окреслили терміни впровадження страхової медицини (2017 рік), а також відмінили наказ № 33, що регламентував штатні нормативи за принципом радянської системи Семашко, незважаючи на побоювання та застереження депутата, члена парламентського комітету, Олега Мусія.

На переконання експерта РПР Олександра Ябчанки, зі слів Квіташвілі, саме Мусій та Богомолець блокували прийняття пакету законопроектів щодо автономізації медичних закладів: "Протистояння МОЗу з депутатами і призвело до відсутності будь яких системних змін у медицині.

 Детальніше читайте ТУТ.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010874
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору