Суспільство
  214  0

 Майдан зачепив і розколов театральний світ, - режисер Сергій Перекрест

Сфера культури, зокрема театр, потребує реформування - як і будь-яка інша галузь.

Про це в інтерв'ю для ЦензорРеформ сказав режисер й ідеолог мистецього об'єднання "ХЛАМ" Сергій Перекрест, а одночасно успішний бізнесмен і ресторатор.

"Я згадав про українську армію в 13-14 році, коли анексували Крим. Тобто військові частини, штаби були, а армії як такої немає. Теж саме сьогодні я бачу в театрі і культурному житті.
Культура, а в моєму випадку театр, має таку ж історію. В тому сенсі, що є театри, є хороші вистави, є талановиті актори, є хороші режисери. Але театр в нашому житті сьогодні не має ніякого значення. Його просто немає в нашому житті.

Я бачу багато людей, які, в принципі, могли б стати нашими глядачами, але вони мають травматичний досвід відвідування театру, театр не виправдав їхні сподівання або їм було банально нудно. На мою думку, театр сьогодні, як явище, не існує. Як би сумно це не було, це так", - зазначив він.

Перекрест, зробивши успішну бізнес-кар'єру, в 38 років пішов вчитися на режисера. Проміжним підсумком такого вчинку ресторатора став спектакль "Наш клас". В його основі - п'єса польського драматурга Тадеуша Слободжянека "Однокласники. Історія в XIV уроках". Прем'єра відбулася в травні. Відтоді спектакль ще п'ять разів відіграли на сцені Центру науки і мистецтв "DIYA". Наступного разу його можна буде побачити на ГогольFEST.

Розмірковуючи про театральну спільноту в Україні, він зазначив, що театр - це той же Майдан:

"Це все дивно. Багато людей з театру дуже активно брали участь, наприклад, Андрій Іванюк, коли менти побили, а потім загребли студентів. Ми їздили на суди, під СІЗО. Богдан Бенюк допоміг провести конференцію, щоб надати цьому розголос.

Але дуже багато студентів сказали: "Ми не підемо за хлопців". У театральному світі був поділ більш конкретне. Багато усунулися. Відбулася полярність. Театральний світ Майдан зачепив і розколов".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010851
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору