Політика України, Суспільство
  2464  0

 Для відкриття опорної школи тепер потрібно лише 200 учнів, - Кабмін

Кабінет Міністрів зменшив необхідну кількість учнів для відкриття опорного загальноосвітнього навчального закладу - з 360 до 200 осіб.

Як інформує ЦензорРеформ, про це йдеться в постанові уряду №574 від 31 серпня.

у відомстві переконують, що опорні школи стануть сучасними навчальними установами з відремонтованими кабінетами, новими книгами, спортивним інвентарем і цікавими факультативами. Заняття проводитимуть досвідчені педагоги. До кожної опорної школи входитимуть по кілька філій - сільських шкіл.

Також визначені вимоги до найменування такого закладу і видачі документів про освіту випускникам навчальних закладів, розташованих в освітньому окрузі.

Зокрема, написання найменування опорного установи і його філій здійснюється відповідно до встановлених вимог, а саме найменування філії має вказувати на приналежність до опорного закладу, в складі якої він створений.

Крім того, визначено, що випускникам опорної школи 2 і 3 ступеня і його філій, що виконують функції основної школи, відповідний документ про освіту видається опорним закладом.

Нагадаємо, торік було виділено 200 млн грн. для проведення конкурсу на найкращу опорну школу. Однак не всі області використали цю субвенцію за призначенням.

В інтерв'ю Цензор.НЕТ міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що до опорних шкіл не возитимуть учнів молодших класів.

"Наша позиція така, що початкова школа має бути якомога ближче до місця проживання дитини, бо шести- семирічних дітей неправильно кудись далеко возити. І в новому проекті закону "Про освіту" ми передбачили, що початкова школа має бути поруч із місцем проживання дитини.

Натомість є проблема з дітьми старшого віку. Наприклад, ЗНО цього року вкотре показало нам, що діти з сільської місцевості мають в декілька разів менше шансів успішно скласти ЗНО і вступити на бюджет. Тобто дитина самим фактом народження в селі має нерівний доступ до якісної освіти, порівняно з дітьми у містах.

Яким чином це вирішується в світі? Є два шляхи, які здійснюються паралельно. Перший шлях - це дистанційна освіта, коли дитина, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, має можливість дивитися відеоуроки та користуватися зворотнім зв'язком з дуже хорошими вчителями. Цей спосіб ми теж будемо застосовувати - але, на жаль, поки що ми не маємо відповідно розвиненої комунікаційної інфраструктури.

Тому є другий спосіб: довезення дітей старшого віку до опорних шкіл. Що таке опорна школа? Це школа, яка має декілька філій нижчого рівня і в яку привозять дітей шкільними автобусами із найближчих населених пунктів, де колись були малокомплектні школи. Ця школа має бути обладнана сучасними кабінетами для вивчення природничо-математичних дисциплін, комп'ютерними класами, спортивними майданчиками, забезпечена кваліфікованими вчителями. Тобто це школа, де діти матимуть змогу отримати повноцінну та якісну освіту", - сказала вона.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010809
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору