Політика України, Суспільство, Фоторепортаж
  4367  0

 Клітки у пунктах поліції київського метро порушують права людини та мають бути ліквідовані, - офіс омбудсмена. ФОТО

Клітки для затриманих на станціях метро Києва є незаконними, порушують права людини, і мають бути демонтовані.

Як інформує ЦензорРеформ з посиланням на Українські Новини, таку заяву зробив Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

"Нинішня нормативна поліцейська база перевантажена юридичними "пробілами", у тому числі це стосується й постів поліції на станціях метрополітену. Посилання на нормативні акти, які діяли в часи української міліції попередні 25 років, уже, як нам представляється, не дуже доречні, тому що змінився основний закон", - сказав представник офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Євген Леванцов журналістам у п'ятницю.

З слів Леванцова, приміщення постів поліції не відповідають міжнародним і національним стандартам, оскільки проектувалися як службові внутрішні приміщення в 60-70 роках ХХ сторіччя.

Він зазначив, що там відсутні журнали реєстрації затриманих й доставлених, камери відеоспостереження, а також недоукомплектовані аптечки.

Леванцов наголосив, що "клітки" у кімнатах поліції на станціях метро повинні бути ліквідовані.

Раніше про катастрофічний стан місць для затримани х у київському метро заявляли правозахисники. Монітори Національного превентивного механізму виявили клітини на деяких станціях київської підземки ще в квітні, вимагаючи від метрополітену та поліції їх демонтувати.

Однак повторна моніторингова комісія виявила, що не тільки існуючі клітини не були демонтовані, а й з'явилися нові на споруджуваних станціях метро, пише Центр інформації про права людини.

В одному з таких імпровізованих місць позбавлення волі на станції "Лісова" монітори НПМ знайшли чоловіка. Правоохоронці сказали, що "він сам до них прийшов".

клетка

Клітки абсолютно не пристосовані для утримання людей - вони не відповідають ні національним, ні міжнародним стандартам, зазначає експерт Національного превентивного механізму (НПМ) Максим Буткевич.

Всередині приміщення найчастіше є лише один об'єкт - лавка для сидіння, та й то не прикручена до підлоги, як того вимагають правила.

 

клетка

У поліцейських дільницях, де встановлені ці клітини, немає навіть укомплектованих аптечок, а якщо і є, то доступ до них мають тільки співробітники метрополітену, повідомляють правозахисники.

клетка

Як пояснює монітор НПМ Сергій Перникоза, відповідно до українського законодавства, у відділах поліції можуть бути розташовані камери для затриманих та доставлених (КЗД), вимоги до яких чітко визначені в наказі Міністерства внутрішніх справ (№181). Клітки у поліцейських відділах метро зовсім не відповідають цим вимогам.

"Поліція стверджує, що це не клітка, а загорожа. Щоправда, правоохоронці так і не пояснили: на якій підставі людей поміщують у клітки, за яких умов людина може звідти вийти. Під час моніторингу ми перевірили технічну будівельну документацію, клітки в ній не були передбачені. Навіть якщо припустити, що це КЗД, то в них немає доступу до води, світла, свіжого повітря. Лавки не прикуті до підлоги, як цього вимагають нормативи, а в деяких відділах їх взагалі немає. Люди в цих клітках не можуть зв’язатися із адвокатом чи родичами. Навіть конструкція цих кліток не відповідає вимогам, які висувають до КЗД", – наголошує він.

клетка

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010795
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору