Курйози, Суспільство
  1744  0

 "Самосуд виникає там, де не працює правоохоронна система", - Бекешкіна про ситуацію в Кривому Озері

Конфлікт у селі Лощинівка, де місцеві мешканці вчинили погроми проти ромів, одного з яких звинувачують у вбивстві дівчинки, сягає корінням у нереформованість правоохоронної системи.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це пише голова Фонду "Демократичні ініціативи" імені І. Кучеріва Ірина Бекешкіна.

На думку експерта, потрібно розібратися, які справжні причини такої лютої реакції місцевих жителів.

"Адже самосуд виникає там, де не працює правоохоронна система. Судячи з повідомлень, вбивство дівчинки стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння місцевих, які кажуть, що роми з Лощинівки нібито займалися наркоторгівлею і грабунками", - пише Бекешкіна.

СОціолог вважає, що необхідно розібратися, яку позицію у затяжном укнфлікті займали правоохоронні органи:

"Виникає запитання: якщо ця інформація відповідає дійсності і всі про це знали, то де ж були правоохоронні органи? Одне з двох: або вони непрофесійні й не знали того, що знали всі (що сумнівно), або вони "кришували" беззаконня. А тривале безкарне беззаконня, як свідчать численні ексцеси, веде до повторного беззаконня. Якщо правоохоронні органи не будуть діяти або, що ще гірше, покриватимуть протизаконну діяльність, насіння самосуду буде розростатися".

Вона додала, що проблема соціалізації ромі в Україні існує, і про це необхідно говорити.

"Потрібно відверто про це говорити, а не уникати чесної розмови, щоб не бути звинуваченим у ксенофобії. На що живуть роми в поселеннях? Де вони працюють? Якщо немає легальних джерел доходів, значить, є нелегальні і, можливо, кримінальні. І в цілому, може в країні жити громада, зокрема національна, яка не підпорядковується державним законам? Візьмемо, наприклад, обов'язкову середню освіту: дуже часто ромські діти не відвідують школу. Чи припустимо це? Адже громада позбавляє дитину свободи вибору життєвого шляху, прирікаючи на неграмотність. Можна жити за такого суспільного устрою, який повністю суперечить законам країни? Наприклад, якщо національні звичаї дозволяють мати чотири дружини, це не означає, що буде офіційна державна реєстрація чотирьох шлюбів. Закон один для всіх, для представників усіх національностей і етносів. І в школу повинні йти всі діти. І податки слід платити всім. А якщо закон порушується, повинна бути реакція відповідних органів, що мусять стояти на сторожі порядку".

На думку Бекешкіної, безчинства, які скоїли жителі Лощинівки, стали логічним наслідком попередніх безчинств у правоохоронній ситсемі.

"Беззаконня породжує беззаконня. Реформа правоохоронних органів в Україні затихає. Часом старі кадри поводяться по-старому, що, до речі, продемонструвала недавня ситуація у Кривому Озері. Тому потрібно розбиратися не тільки з селянами, які влаштували погроми, але й з поліцейськими. А також і з ромами, якщо вони дійсно торгували наркотиками (і на новому місці проживання – теж)", - підсумувала вона.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010770
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору