Політика України
  1087  0
Матеріали за темою:

 Найдорожча виборча кампанія на довиборах в Раду коштувала 2,5 млн грн, - ЧЕСНО. ІНФОГРАФІКА

Найдорожча передвиборча кампанія на нещодавніх довиборах до ВРУ коштувала більше 2,5 млн грн - у Загіда Краснова з міста Дніпро.

Про це повідомляє Громадський рух ЧЕСНО у рамках кампанії "Стеж за грошима", інформує ЦензорРеформ.

До топ-5 також входять передвиборча кампанія Тетяни Ричкової також з м. Дніпро (2,2 млн грн), Максима Микитася у Чернігові (1,9 млн грн), Юрій Власенко з Чернігова (1,75 млн грн) та Дмитра Блауша (1,09 млн грн).

вибори

Як зазначає аналітик руху ЧЕСНО Остап Кучма, минулорічні зміни до закону про політичні фінанси, що встановили нову планку прозорості для фінансової діяльності партій та водночас запровадили державне фінансування політичних сил із відповідним рівнем підтримки населення, безпосередньо виборчих кампаній не стосуються.

Хоча експерт помітив один важливий нюанс: "Побічний наслідок закону про фінансування партій - вже на цих довиборах до фінансування кандидатів майже перестали безпосередньо залучати політичні партії. Раніше партійні рахунки були непоганим сховком для "сірих" коштів, адже де-факто звітувати про свою фінансову діяльність партії зобов’язані не були".

За словами Остапа Кучми, в принципі ситуація після прийняття закону про фінансування політичних партій ситуація поступово буде змінюватися: "Скоро нечистим на руку політикам доведеться шукати нові способи приховування джерел свого фінансування. Формально нові норми прозорості уже працюють, тому кандидати від гріха подалі вирішили не проводити гроші через рахунки своїх партій".

За округами ситуація з найдорожчими передвиборчими кампаніями за округами майже така ж: найдорожча у Дніпрі – 2,5 млн грн, найдешевша – у Луганській області – 161 тис. грн.

вибори

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010761
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору