Політика України, Суспільство, Технології
  1326  0

 За відсотком ВВП, що витрачається на освіту, Україна сьогодні серед світових лідерів, - професор Володимир Бахрушин

Кількісно Україна витрачає на розвиток освіти небагато коштів, однак у перерахунку на відсоток ВВП, що витрачається на цю галузь, є серед світових лідерів.

Про це в інтерв'ю для ЦензорРеформ сказав експерт групи "Освіта" Реанімаційного Пакету Реформ професор Володимир Бахрушин.

"Є великі проблеми з фінансуванням і освіти у цілому, і реформи. У розрахунку на одного студента держава зараз виділяє близько 800 дол./рік. У східноєвропейських країнах цей показник зазвичай не менший за 2500 - 3000 дол./рік, а в більш економічно розвинених країнах перевищує 8000 - 10000 дол./рік. Разом з тим, за відсотком ВВП, що витрачається на освіту, і за часткою витрат на вищу освіту у загальних витратах на освіту Україна сьогодні серед світових лідерів. Тому головне обмеження – це вкрай низький рівень ВВП, і рішення проблеми полягає, насамперед, у пришвидшенні економічного розвитку держави", - зазначив він.

Крім того, Бахрушин підкреслив, що забезпечення справедливих рейтингів є одним з принципових у реформуванні стипендій. Нині воно залишається невирішеним:

"Головна проблема у тому, що "справедливих" рейтингів не буває, оскільки справедливість кожний розуміє по-своєму. Скоріше за все, буде запропонована якась зовнішньо "справедлива" формула, яку важко буде обґрунтувати. Інший варіант – не за рейтингом, а за реальні досягнення. Але і тут буде багато проблем, що вважати такими досягненнями, хто має розподіляти і так далі. Тому, на мою думку, варто максимально залучити до вирішення цих питань самих студентів".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010514
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору