Політика України
  436  0
Матеріали за темою:

 Громадськість просить НАЗК якнайшвидше оприлюднити звіти політичних партій

Фінансові звіти щодо діяльності політичних партій: спонсорів, майна, розмірів заробітних плат, вартості оренди офісів досі не оприлюднили на сайті НАЗК.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляють експерти Центру "Ейдос", який втілює проект "Моніторинг фінансуванні політичних сил – основа доброчесності української політики".

Як вони зазначають, досі на сайті НАЗК не оприлюднені звіти партій за два квартали 2016 року. Однак згідно із законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції" НАЗК повинно оприлюднити цей звіт  у формі відкритих даних, не пізніше ніж на десятий день з дня його надходження. Доступні ці документи будуть продовж не менше п’яти років. Крім цього, згідно із законодавством, політичні партії мають оприлюднювати звіти і на власних сайтах, однак багато з них вимогу взагалі ігнорують.

За словами голови центру "Ейдос" Віктора Тарана, звіти політичних партій на сайті НАЗК повинні були з’явитись не пізніше 9 серпня (за І квартал) та 19 серпня(за ІІ квартал) 2016 року, проте досі звіти недоступні для користувачів.

Директор департаменту із запобігання політичній корупції НАЗК Роман Смик запевняє: "Скановані звіти партій досить об’ємні та непосильні для розміщення на офіційному сайті Агентства. Саме тому зараз ми шукаємо можливості для повноцінного оприлюднення звітів".

На противагу йому Таран стверджує, що крім сканованих версій звітів формату JPEG(*.jpeg) або PDF(*.pdf), партії подають до Агентства електронні версії звіту у форматі MSExcel, який не потребує особливої модернізації сайту для їх розміщення та додаткових потужностей сайту: "У той же час громадськість розуміє всю складність ситуації. Адже, надання такої звітності – це щось абсолютно нове для нашої країни. Нове не тільки для партійних функціонерів, а й для чиновників НАЗК, громадських активістів, журналістів та, власне, самого суспільства. За 10 днів працівники НАЗК отримали та опрацювали звіти 400-т партій (за І та ІІ квартали 2016 року), а це близько 50 тис. сторінок інформації", - пише Віктор Таран.

Тим не менше, команда Центр "Ейдос" звертається до НАЗК з проханням якнайшвидше опублікувати фінансові звіти політичних партій.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010468
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору