Економіка
  1179  0

 Основні ризики для курсу гривні – ескалація військових дій та нестабільність на сировинних ринках, - експерти РПР

Ситуація на валютному ринку – стабільна, кількість та масштаби негативних факторів суттєво зменшились, рівня міжнародних резервів достатньо для інтервенцій з метою усунення панічної та спекулятивної складової та пом‘якшення коливань гривні. Однак, основні ризики для курсу – ескалація військових дій та волатильність на сировинних ринках.

Як пише ЦензорРеформ, про це заявили експерти групи з реформування фінансового сектору та пенсійної системи Реанімаційного Пакету Реформ.

Зокрема вони зазначають, тривалі бойові дії на українській території створюють невпевненість, змушують інвесторів та населення уникати гривневих інвестицій, особливо довгострокових. Більше того, вони застерігають, що подальша ескалація військового конфлікту на кордоні може привести як до подальшого відтоку капіталу, так і до потреби у фінансуванні більш суттєвого бюджетного дефіциту.

Нейтральним фактором на курс гривні, на думку експертів є подальше виведення капіталу з країни найбільшими фінансово-промисловими групами. Правда, з’явилися 2 відносно нових канали абсорбції гривні, до прикладу банки щомісяця повертають кошти в НБУ та зменшують загальний залишок по рефінансуванню банків. А Фонд гарантування вкладів розпродує активи банків, що знаходяться в процесі ліквідації, їхня номінальна вартість перевищує 400 мільярдів гривень.

Також, ймовірно, однією з причин різких коливань валютного курсу, як вважають експерти РПР, є погашення Мінфіном великих обсягів індексних ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), які “прив’язані” до курсу долара США. Наприклад, погашення Мінфіном 10 серпня таких цінних паперів в розмірі 850 млн.грн. стимулювало падіння гривні. Наступне погашення індексних ОВДП очікується 28 вересня, обсяг – 1 940 млн грн.

На курс гривні може вплинути ситуація з кредитом МВФ. Так, як запевняють експерти РПР, нове відтермінування кредиту та інших траншів міжнародної допомоги, може спричинити тиск на курс гривні. Але якщо кошти все ж таки виділять, курс гривні отримає значну підтримку (адже позитивного розвитку сценарію ніхто не очікував).

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010445
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору