Політика України, Суспільство
  1910  0

 Україна не здатна забезпечити власні енергетичні потреби, - віце-президент Асоціації з енергоефективності Віталій Постоленко

Україна залишається енергетично залежною країною, яка не здатна забезпечити власні потреби в енергоресурсах самостійно. В той же час, енергоємність ВВП України у 2,5–3 рази перевищує середні показники розвинених країн.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише віце-президент "Асоціації з енергоефективності та енергозбереження" Віталій Постоленко.

"Висока енергоємність є наслідком особливої структури національної економіки за останні 10-15 років, яка зміщена в бік більш енергоємних галузей промисловості. Така модель притаманна багатьом країнам пострадянського простору та характеризується відсталістю технологічної бази промислових підприємств, у порівнянні з розвиненими країнами, та недосконалістю або відсутністю механізмів її оновлення.

Водночас, не можна сказати, що в Україні зовсім відсутні такі механізми, але модернізація технологічного фонду відбувається не так швидко як нам би того хотілось. Бюджетних коштів не вистачає, а приватні власники бізнесу не завжди готові пожертвувати прибутками задля впровадження енергоефективних заходів на власних підприємствах, особливо, якщо термін окупності таких проектів перевищує 1-2 роки", - вважає експерт.

На його думку, існують проблеми з формуванням чесного і прозорого ринку тарифів на природний газ та електроенергію, законодавча база з питань енергоефективності та енергозбереження є недосконалою, але все ж таки поступово в Україні починають переходити від слів до діла.

Постоленко підкреслює, що IIІ Міжнародна Конференція “Енергоефективність в промисловості, АПК та ЖКГ” стане новим поштовхом для пошуку виходу з застою в ерегетичній галузі.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010346
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору