Політика України
  1480  0

 Депутати з фракції Блоку Петра Порошенка та позафракційні найчастіше просили змінити результати власного голосування, - ОПОРА. ІНФОГРАФІКА

Найбільше заяв з проханням змінити результати власного голосування чи електронної реєстрації в сесійній залі надходило від депутатів з фракції Блоку Петра Порошенка і від позафракційних депутатів.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляє громадська мережа ОПОРА.

Згідно з Регламентом Верховної Ради України, заява про зміни результатів голосування не впливає на сам результат голосування. Тому такі заяви, як зазначають в ОПОРІ, є "формальними", а часом навіть популістичними, адже юридичної сили вони не мають.

817 заяв щодо "змін результатів голосування" надійшло від 246 народних депутатів. В інфографіці депутати, які найчастіше подавали такі заяви. Голосування, які набрали найбільшу кількість заяв про зміну результату голосування та заяв про неврахування голосу через відсутність, стосуються змін до Податкового кодексу щодо звільнення від ПДВ імпорту комплектуючих для оборонної продукції.

За його словами, номер один в списку відмовних голосувань - законопроект щодо створення сприятливих умов для забезпечення виконання контрактів та договорів державного оборонного замовлення (№1694) у другому читанні та в цілому – 227 голосів "за". Вже після голосування депутати подали 25 заяв (всі з фракції Самопоміч) про зміну результатів голосування. У випадку, якби ці заяви враховувалися, кількість голосів "за" зменшилась би до 202 і результат голосування був би негативним.

голосування

Другий номер, як зазначає Юрій Хорунжий, поіменне голосування про проект Закону про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№1558-1) в третьому читанні та в цілому - 229 голосів "за". Законопроект наробив багато шуму і був ветований Президентом, вето подолано не було. Після голосування накотилася ціла лавина із 20 заяв. При чому депутати просили змінити результат з позитивного на негативний, так і навпаки. У результаті, якби всі такі заяви враховувалися, то кількість голосів "за" зменшилась би до 215.

17 заяв і третю позицію зайняло поіменне голосування за законопроект щодо захисту інформаційного телерадіопростору України (№1317) у другому читанні та в цілому – 259 голосів "за". 5 лютого 2015 року надійшло 17 заяв від депутатів про зміну результатів їх голосування. Якби враховувалися заяви, то кількість голосів "за" зменшилась би до 248.

За словами Григорія Сорочана, депутати досить часто подають заяви про зміну результатів свого голосування, незважаючи на відсутність впливу на остаточний результат: "Причини може бути багато. Це і помилка депутата під час голосування, й спосіб виправдання за "невдале" голосування перед своїми виборцями, й "технічний збій" системи, й неперсональне голосування, й бажання депутата погратися в "популізм" вже після голосування".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010276
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору