Політика України, Економіка
  1812  0

 Зміни до Податкового кодексу від Мінфіну не є комплексною реформою, - РПР

Проект змін до Податкового кодексу, який презентувало Міністерство фінансів, не є комплексною податковою реформою, яка має створити в Україні передумови для економічного зростання.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти групи Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві

Проект змін до Податкового кодексу, який презентувало Міністерство фінансів, не є комплексною податковою реформою, яка має створити в Україні передумови для економічного зростання. Про це заявили експерти групи Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Однак загалом вони позитивно оцінюють зміни, в яких йдеться про законодавче закріплення функціональних можливостей електронного кабінету платника податків, передачу адміністрування податковими базами та надання узагальнених консультацій до Міністерства фінансів, що зменшать конфлікт інтересів в Державній фіскальній службі та збільшать її сервісну роль.

Також урядовці пропонують створити єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ, встановити нові терміни для реєстрації податкових накладних, що мінімізує відтік оборотних коштів у підприємств.

Однак, за словами експертів РПР, справжніми стимулами для економічного зростання повинні стати зниження прямих податків, зокрема, зменшення навантаження на фонд заробітної плати, а також скорочення видатків, які перерозподіляються через публічні фінанси.

Зокрема вони зазначають, що урядовці не пропонують реформувати податок на майно та на прибуток, а також не скасовують преференцій зі сплати ПДВ групі Нафтогаз, створення рівних умов для всіх учасників цього ринку та не збільшують акцизів на тютюн.

На думку експертів, для комплексної реформи також необхідно створити окремий казначейський рахунок для адміністрування податку на додану вартість, прийняти законодавство щодо фінансової поліції та передбачити формування кадрів за відповідними критеріями без силового блоку.

Крім цього, за словами експертів, законодавство має забезпечити створення передумов до запуску "фіскальної хмари" для використання в якості реєстраторів розрахункових операцій (РРО) планшетів та смартфонів, що суттєво знизить витрати для МСБ в сфері роздрібної торгівлі. А також слід реформувати умови здійснення підприємницької діяльності фізичними особами на основі патентів.

На переконання експертів, врахування інституційних змін та реформ у адмініструванні, що запропоновані громадськістю, гарантує створення належних умов для впровадження нової податкової політики.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010256
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору