Політика України, Суспільство
  1743  0

 Влада знову намагається повернути механізм тиску на свободу слова, - Центр демократії та верховенства права

Кримінальний кодекс України можуть доповнити статтями 151-1та 151-2, що встановлять кримінальну відповідальність за наклеп та образу відповідно.

Про це повідомляє прес-служба Центру демократії та верховенства права, інформує ЦензорРеформ.

Ще 19 серпня 2016 року народний депутат Євгеній Мураєв вніс до Верховної Ради законопроект №5034 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо уточнення відповідальності за вчинення злочинів проти волі, честі та гідності особи)". Відповідно до цього законопроекту, Кримінальний кодекс України можуть доповнити статтями 151-1та 151-2, що встановлять кримінальну відповідальність за наклеп та образу відповідно.

За обидва "злочини" пропонується карати винних штрафами, виправними та громадськими роботами, арештом та, навіть, обмеженням волі на строк до трьох і двох років відповідно.

Таким чином, за інформацією прес-служби, влада намагається повернути механізм тиску на свободу слова. Як тільки прийняли новий Кримінальний кодекс, у ВРУ неодноразово вносилися законопроекти, спрямовані на криміналізацію наклепу, зокрема востаннє це намагалися зробити у січні 2014 року, коли мало не прийняли "диктаторські закони".

Як зазначають експерти, кожного разу подібні законодавчі ініціативи викликали широкий осуд також і міжнародних правозахисних і медійних організацій, і міжнародних інституцій, наприклад ОБСЄ, Рада Європи, Комітет ООН з прав людини.

Також, експерти застерігають: "Запровадження кримінальної відповідальності за "наклеп" чи "образу", як передбачено законопроектом, автоматично ставить під загрозу будь-яке журналістське розслідування і створює презумпцію імунітету чиновників від публічної критики. Подібні ініціативи ризикують створити серйозний "охолоджувальний ефект" для ЗМІ і розвитку демократії в цілому".

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3010192
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору