Політика України
  897  0

 Антикорупційники хочуть, щоб Луценко прозвітував за розслідування корупції часів режиму Януковича

У розслідуванні корупції часів Януковича якісних змін немає.

Як інформує ЦензорРеформ, про це зазначають у відкритій заяві представники Transparency International Україна й Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.

За їхніми словами, Генеральна прокуратура України ще в березні 2014 року відкрила перші кримінальні провадження проти екс-президента-втікача Віктора Януковича та його поплічників в Уряді та бізнесі, багато з них перераховані у санаційному списку Європейського Союзу. Однак, станом на сьогодні жодного обвинувального вироку по фігурантах цих справ немає.

Transparency International Україна й Антикорупційна група РПР заявляють, що ключовим фактором у цих провадженнях є не просто відповідальність винних, а повернення державі вкрадених активів: "Деякі з них сьогодні заарештовані в Україні, країнах Європейського Союзу, інших країнах світу. Утім, активи не можуть перебувати під арештом без вироку нескінченно довго. Існує висока вірогідність їхньої втрати, як це було з активами братів Клюєвих в Австрії, а також коштами на банківському рахунку Злочевського у Великобританії".

Антикорупційники звертаються до Генерального прокурора України Юрія Луценка з пропозицією відзвітуватися перед суспільством за розслідування всіх корупційних злочинів Януковича та його поплічників. Також вони вимагають інформації про те, чому кримінальні провадження досі не направлені до суду для розгляду по суті і конкретного часу, коли це зроблять.

Як вони зазначають, за 100 днів на посаді Генпрокурора якісних змін досі не відбулося: "Корупція має бути покарана! А гроші, здобуті злочинним шляхом, незалежно від того, де і в якому вигляді вони заховані, мають бути повернуті українському народу".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009856
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору