Політика України
  1798  0
Матеріали за темою:

 Експерти РПР вимагають невідкладно видати атестат КСЗІ для повноцінного старту системи е-декларування

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ попереджають про загрозу повної дискредитації антикорупційних зрушень, що відбулися після Революції Гідності у зв'язку із неповноцінним запуском системи електронного декларування.

Про це вони повідомляють у своїй відкритій заяві, інформує ЦензорРеформ.

Запуск системи електронного декларування без атестату відповідності КСЗІ означає її неправомірність. Це суперечить Порядку ведення Реєстру - нормативному акту, затвердженому самим НАЗК і зареєстрованому в Мін’юсті. Дані, внесені в таку неправомірну систему, не є юридично значимими. Тобто, жоден чиновник, який приховує майно чи статки і подасть декларацію у період тестування, не буде притягнутий до відповідальності.

За інформацією експертів РПР, оголошені Держспецзв’язком та підтримані НАЗК підстави для відмови в наданні системі електронного декларування атестату на КСЗІ містять маніпуляції та неправдиву інформацію. Більше того, експертиза системи на предмет захисту інформації була здійснена державним підприємством, прямо підпорядкованим Державній службі спеціального зв’язку. Таким чином, підприємство-оцінювач мало прямий конфлікт інтересів, і висновки експертизи не можуть вважатися такими, що заслуговують на довіру.

Щоб відновити довіру до боротьби з корупцією в Україні, експерти РПР вимагають від української влади, зокрема в особі Держспецзв’язку невідкладно видати атестат КСЗІ для системи електронного декларування. Також НАЗК та Держспецзв’язок повинні забезпечити безперебійну роботу програмного забезпечення Реєстру, його належний захист від зовнішнього втручання.

Усіх винуватців зриву повноцінного запуску системи треба негайно притягнути до відповідальності винуватців зриву повноцінного запуску системи, а саме Голову Національного агентства з питань запобігання корупції та Голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Також експерти зазначають, що Президенту України необхідно дотриматися свого слова і забезпечити виконання власної публічної та виконання зобов’язань України перед Європейським Союзом, Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами щодо запуску системи електронного декларування та настання дієвого покарання за декларування неправдивої інформації.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009773
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору