Політика України
  2764  0
Матеріали за темою:

 Законопроект про викривачів дає можливість зламати зсередини корупційну систему, при цьому гарантуючи захист та безпеку, - Сотник

Викривачі – це не «стукачі», це люди, які співпрацюють з правоохоронними органами і мають на меті розірвати коло стосунків із малими чи великими корупційними схемами.

Як повідомляє ЦензорРеформ, так розвінчує міфи співавтор законопроекту №4038а "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам", народний депутат Олена Сотник.

Як вона зазначає: "Останні 70 –80 років, починаючи із розбудови Радянського Союзу, нам дуже часто ще з дитячих років говорили про те, що "ябидничать плохо". Проте викривачі не мають нічого спільного із "стукачами". За її словами, трапляється так, що дуже часто люди, які хочуть повідомити про корупцію, не знають, до кого звертатися, таким чином де-факто вони виступають спостерігачами здійснення певних правопорушень, а де-юре –взагалі є співучасниками злочину.

Утім, як зазначає у своєму блозі журналістка Леся Шутко, прикладів викриття корупційних схем могло бути значно більше, якби викривачі злочинів мали достатній рівень захисту та отримували винагороду за свою діяльність.

Як заначив експерт Антикорупційної групи РПР, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, у законі "Про запобігання корупції" зазначено про осіб-викривачів, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції, повідомляючи про правопорушення і начебто вони перебувають під захистом держави, однак на практиці виходить так, що ці норми є декларативними.

Олена Сотник також наголосила: "Основною метою прийняття цього законопроекту є подолання страху. Ця законодавча ініціатива надає можливість людям, готовим зламати з середині пануючу корупційну систему, необхідні гарантії захисту і безпеки".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009623
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору