Політика України, Суспільство
  1132  0
Матеріали за темою:

 Процедури донесення викривачами інформації будуть ефективними, - журналіст

Процедури донесення викривачами інформації про шкоду чи загрозу суспільним інтересам відповідно до законопроекту №4038а "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам" будуть ефективними.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише Леся Шутко.

По-перше, із прийняттям вказаного законопроекту планується запровадити механізми, які сприяють отриманню та передачі такими особами відомостей про правопорушення задля відвернення шкоди чи покарання винних, якщо шкоду було вже завдано. Пропонується запровадити систему каналів розкриття інформації. Першим її рівнем є внутрішні канали, які мають працювати в самій структурі, зокрема й у суб’єкта владних повноважень. Йдеться про особу або підрозділ, завданням яких є збір інформації про протиправну діяльність структури. Туди і мають звертатися викривачі. У певних випадках (за відсутності таких каналів розкриття інформації чи їхньої бездіяльності) вони можуть піти далі – до регулярних каналів, тобто правоохоронних органів. Зовнішні канали розкриття інформації – це ЗМІ або громадські організації, які забезпечують громадський контроль за діяльністю влади та бізнесових структур.

По-друге, осіб, які здійснили викриття інформації, пропонується наділити відповідним захистом. "Якщо викривачі є працівниками за наймом (банкіри, податківці, правоохоронці тощо) і наражається на утиски з боку вищого керівництва та роботодавця, то законопроект передбачає надати їм захист шляхом залучення до таких правовідносин Уповноваженого ВР з прав людини,– пояснює експерт Медіа групи РПР, юрист Інституту масової інформації Роман Головенко. – Він матиме право здійснювати перевірку документів з правом допуску до приміщень тієї структури, де працює викривач, та виносити обов’язкові для виконання роботодавцями приписи, щоби не виникало ситуацій, за яких особу виживають з роботи за викриття та донесення інформації про протиправні діяння. Задля цього пропонується збільшити фінансування офісу Уповноваженого, який займає активну позицію у сфері захисту прав людини".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009427
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору