Політика України, Суспільство
  1163  0

 Transparency International закликає Президента Порошенка запустити систему е-декларування вчасно

Україна не повинна відкладати запуск системи е-декларування для моніторингу активів та рахунків політиків та державних службовців.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це йдеться у заяві Transparency International, міжнародна організація по боротьбі з корупцією.

У червні президент Петро Порошенко запевнив Хосе Угаза, Голову Правління міжнародного руху Transparency International, що систему електронних декларацій запустять вчасно, а саме 15 серпня.

Таким чином, згідно з новим законодавством по боротьбі з корупцією, яке прийняли ще у 2015 році всі державні службовці, політики, керівники державних та комунальних підприємств, а також інші працівники, які утримуються за допомогою бюджетних коштів держави, повинні подавати свої декларації, щоб повідомити суспільство про дохід та активи.

Як зазначає Хосе Угаз: "Це час для України зробити серйозні кроки для боротьби з поголовною корупцією як в політичних, так і в бізнесових колах. Президент Порошенко пообіцяв, що систему електронних декларацій запустять в серпні. Ті, хто надасть неправдиві дані будуть притягнені до кримінальної відповідальності. Він повинен дотриматися свого слова та сприяти запуску системи е-декларування, в іншому випадку світ побачить, що Порошенко не серйозно налаштований на боротьбу з корупцією".

Відтягування процесу запуску системи електронного декларування також вплине на перспективи отримання Україною безвізового режиму.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) досі не видала атестат відповідності на комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) в системі декларування, що є необхідною умовою для законного функціонування системи.

На переконання виконавчого директора Transparency International: "Технічна сторона – це не проблема у даному випадку. Саботаж запуску системи е-декларування – суто політичний, адже цей процес суто в руках політичних лідерів країни".

Роль Національного агентства з питань запобігання корупції моніторити та перевіряти декларації. Ухилення від подання чи будь-які неправдиві дані у деклараціях повинні привести до кримінальної відповідальності, чого українські політики всіляко намагаються уникнути.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009359
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору