Політика України
  1030  0

 Фінансові звіти партій: БПП і Народний фронт – партії без майна

6 парламентських партій розмістили свої звіти на офіційних сайтах, бо в силу вступив закон «Про фінансування політичних партій» або, як його ще називають, Закон про запобігання політичній корупції.

Як повідомляє ЦензорРеформ, експерти Центру "Ейдос", який є частиною Реанімаційного Пакету Реформ, проаналізували їх та зробили перші висновки.

Згідно з інформацією експертів, партія "Народний фронт" на своїх рахунках має поки найбільшу суму грошей – 5 372 936 грн, які зберігаються в "Діамантбанку" Давида Жванії У БПП грошей менше – всього – 1 035 000 грн на рахунках ПАТ "Міжнародний Інвестиційний Банк". Контрольний пакет акцій Петра Порошенка.

У новому законодавстві прописана норма щодо обов‘язкового відкриття регіональних осередків партії зі статусом юридичної особи. У БПП їх – 28, у Народного Фронту – жодного.

В обох партій практично нема рухомого чи нерухомого майна, лише у Народного фронту – єдине авто MERCEDES BENZ VITO 2013 р., яке партія отримала на безоплатній основі. Також партія "Солідарність" орендує 239 кв. м. офісних приміщень на вул. Лаврська, на що витратила всього 111 635 грн.

З нематеріальних цінностей, то в Народного фронту їх аж на 17 252 грн: емблема, прапор, девіз партії та право на видавництво однойменної газети. БПП придбав нематеріальних активів на суму 46 170 грн у вигляді знаку для товарів і послуг та право на друкований ЗМІ "Партійна газета "Солідарність" за 850 грн.

Відповідно до чинного законодавства, партії мають надавати інформацію про тих, хто їх фінансує. У БПП цього не зробили. Експерти припускають, що партійні функціонери свідомо приховали джерела надходження коштів.

На думку експертів Центру "Ейдос", зважаючи на партійну діяльність "Народного фронту" можна зробити два припущення: "Або партія та її політичні лідери не вірять в майбутнє або нарощують сили та ресурси на нове політичне відродження".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009353
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору