Політика України, Суспільство, Спорт
  3886  0
Матеріали за темою:

 Спорт завжди був ласим пирогом для корупціонерів: 5 злочинних схем

Потреби спортсменів важко оцінити об’єктивно, тому спорт завжди був ласим шматком для корупціонерів.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляє Олександр Волошин, журналіст-розслідувач Центру "Ейдос".

Зокрема, він зазначає про 5 найпопулярніших схем. Наприклад, за його словами, у часи попередників уряд скидав гроші на численні громадські організації, які "мали прививати" патріотизм молоді: "Яскравий приклад – Ленінська комуністична спілка молоді України. У 2011 році отримала 190 тисяч гривень у рамках самостійно розробленої програми патріотичного виховання молоді “Юний захисник Вітчизни". З цих грошей ЛКСМУ нібито витратили 112 тисяч гривень на проживання та харчування комсомольців, які мав забезпечити такий собі санаторій “Журавочка”. Однак ЛКСМУ не змогла підтвердити реальні витрати".

Також, як він запевняє, що свого часу побутувала схема, коли оренду спорткомплексів здавали задаром, зокрема державне підприємство “Палац Спорту” під час проведення спортивно-розважальних заходів приватними партнерами втратило майже чотири мільйони гривень: "Баскетбольний клуб “Будівельник” мав повернути понад півтора мільйона гривень. Юристи Палацу виграли 11 судів у “Будівельника”, однак протягом чотирьох років не вносили правки у власний проект договору, що давало змогу приватним фірмам не платити по рахункам".

Не менш прибутковою була схема про загублений спортивний інвентар. Як зазначає Олександр Волошин, під час реорганізації підприємств Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту зникло обладнання вартістю 200 тисяч гривень зникло: "Відповідальних встановити неможливо, оскільки сторони конфлікту не укладали договору зберігання. Відтак суд не зміг встановити, хто ж має державі компенсувати 200 тисяч гривень".

Також за його словами, не менш популярною була схема будівництва спортивних майданчиків: "Міністерство сім’ї, молоді та спорту переплатило 1,2 мільйона гривень за будівництво спортивних майданчиків. Як виявилося, будівельна група “Укрдорхім” завищувала вартість і обсяг робіт у документах. Товариство облаштувало 25 спортмайданчиків за сім мільйонів гривень".

Майже всі дані можна перевірити в Єдиному державному реєстрі.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009296
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору