Політика України, Суспільство
  1361  0

 Якщо судова реформа не досягне поставленої мети, шансу на ще одну спробу в нас може не бути ще багато років, - РПР

Наймасштабніші в історії незалежної України нормативні трансформації в частині судової реформи запрацюють уже 30 вересня, коли наберуть чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя і нова редакція Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив Михайло Жернаков, головний експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ.

За його словами, ці зміни можуть стати революційними, а можуть взагалі не відрізнятися від того, що існує на даному етапі. Наприклад, що стосується Верховного суду України: "Створення Верховного суду з нуля — імовірно, найбільш революційне положення нового закону… Новий Верховний суд створюється на конкурсних засадах. Результатом, за задумом, має стати найвищий суд абсолютно нової якості. Однак, причини для занепокоєння полягають у тому, що виходячи з положень закону новий Верховний суд може виявитися нічим не кращим за старий".

Як стверджує Жернаков, ніхто достеменно не знає, за якими критеріями відбуватиметься конкурс, так що ним буде досить легко маніпулювати: "Законом визначено лише формальні вимоги до кандидатів і етапи конкурсного відбору. Все інше — зміст конкурсу, порядок його проходження, методика оцінювання кандидатів — визначає Вища кваліфікаційна комісія суддів, орган, який складається в основному з суддів і який у процесі переатестації суддів не показав однозначної готовності змінювати судову систему".

Більше того, на його переконання, значна частина ВККС готові дослухатися "порад" адміністрації президента, а з самої адміністрації іноді навіть є прямі заяви про готовність "сприяти" цьому процесу: "В результаті є ризик отримати новий Верховний суд, який складатиметься з суддів, підконтрольних президентові".

Також експерт застерігає: "Якщо внести відповідні точкові зміни до закону, гарантуючи прозорий і неупереджений відбір нових суддів, можна отримати дуже непоганий результат. Якщо ж судова реформа не досягне поставленої мети, шансу на ще одну спробу, як і верховенства права у нас може не бути ще багато років".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009286
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору