Політика України, Суспільство
  978  0

 Відсутність спільного бачення розвитку соціальної сфери в Україні заважає реформуванню, - Науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення

Через те, що процес реформування соціальної сфери в Україні проводиться декількома незалежними один від одного інституціями, які мають відмінне бачення майбутнього соціального сектору, це є однією з причин гальмування змін соціального сектору.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив секретар Координаційно-експертної ради (КЕР) Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики і НАН України Ігор Камінник.

За його словами, розрізненість думок експертів спричиняє появу різноманітних нормативно-правових актів, що протирічать один одному.

Також до причин гальмування він відносить і відсутність спільної ідеологічної платформи соціальної сфери: "Досить часто громадські організації, які фінансуються донорськими структурами, змушені адаптувати свою проектну роботу під вимоги того чи іншого донора, що сприяє тому, що нормативні документи, які розробляються в рамках кожного конкретного проекту, відображають ідеологію донора, який не є експертом з тенденцій розвитку України".

Крім цього, вагомою проблемою, на думку Ігоря Камінника, є так зване "звітування про розроблені законопроекти", до прикладу: "Громадські організації чи урядові інституції розробляють нормативно-правові документи, які навряд чи будуть виконуватися, аби просто виправдати фінансування".

Крім цього, за словами Артура Айвазова, голови сектору соціальної політики UNICEF Україна, системну реформу соціального сектору розроблять на основі досвіду КЕР, який об’єднає основних гравців соціального сектору і дозволить розробити узгоджений проект системної реформи: "Карітас (якого визнали лідером реформування соціальної сфери) та UNICEF будуть основними координаторами створення нової платформи реформування соціальної політики України з максимальним залученням всіх ключових гравців.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009223
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору