Київські новини, Здоров'я
  2454  0

 Рівень забруднення міського середовища у Києві критично перевищує граничні норми у 3-4 рази, - Національний екологічний центр України

Забруднення міського середовища у Києві за останні роки виросло в рази: забруднення повітря діоксидом азоту у 4-5 разів, формальдегідом — у 3-4 рази.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти Національного екологічного центру України на дискусії “Вплив транспортної політики КМДА на забруднення Києва”.

Таким чином, як запевняють експерти, головним пріоритетом у транспортній політиці міста мають бути люди з інвалідністю, за ними — пішоходи, далі — велосипеди і громадський транспорт, і лише на останньому місці — приватні автомобілі. Як зазначив Іван Вербицький, аналітик центру CEDOS і редактор Mistosite: "Першим кроком до зміни транспортної політики має стати розробка і ухвалення Плану сталої міської мобільності для Києва до 2030 року. Завершити формування документу планують до середини 2017 року".

Ймовірно, пішохідною стане Бесарабська площа, де зараз спостерігається високий рівень забруднення повітря через перевантаження автомобілями

Яr зауважує Марія Сторчило, координатор транспортної кампанії Національного екологічного центру України: "Єдиним правильним шляхом у цій ситуації є відхід від автомобілецентризму. Правильно розставлені пріоритети в транспортній політиці міста дозволять скоротити викиди парникових газів щонайменше на 20%".

Зокрема, на думку Марини Блудшої, медіакоординатора Асоціації велосипедистів Києва, інвестиції у громадський транспорт і велоінфраструктуру виправдали себе у європейських країнах, зокрема відбулося зменшення кількості викидів від автотранспорту.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009209
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору