Політика України
  1363  0

 Київ має забезпечити запуск e-декларування 15 серпня, - Представництво Європейського Союзу

Українська влада загрожує зривом повноцінного запуску електронного декларування. Для Євросоюзу важливо дотримання Україною обіцянки про початок роботи системи 15 серпня.

Як повыдомляє ЦензорРеформ, про це повідомив у письмовій заяві т.в.о глави Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен.

Більше того, європейський дипломат підкреслив, що не бачить серйозних нездоланних перепон для того, щоби система не запрацювала у встановлений період, а відповідальність за дотримання цих вимог лежить суто на українській владі: "Влада не має шкодувати зусиль для того, щоби переконатися, що система запущена вчасно та з необхідними сертифікатами, які нададуть їй необхідну правову силу, у відповідності до зобов’язань України".

Як зазначає Олена Галушка, менеджер із міжнародних відносин Реанімаційного Пакету Реформ: "ЄС очікує вчасний та повний запуск системи е-декларування доходів та майна чиновників 15 серпня 2016 р. Це процес контролює представництво ЄС, оскільки це є одним із зобов'язань, які було взято Україною в межах Плану дій з візової лібералізації. Зрив цієї реформи може негативно вплинути на процес отримання Україною безвізового режиму".

На думку експертів РПР, технічних перешкод для запуску системи немає, лише політичні. З грудня 2015 р. цю реформу вже неодноразово намагались зірвати - як на законодавчому, так і на виконавчому рівні.

За словами Олени Галушки: "Топ-чиновники та посадовці правоохоронних і судових органів, які мають подавати через систему свої декларації за 2015 р., всіляко опираються даній реформі. Тільки через спільний тиск міжнародних партнерів та громадянського суспільства можна змусити українську владу виконувати взяті зобов'язання, добитись вчасної видачі сертифікату відповідності та повноцінного запуску системи згідно з календарним планом, затвердженим НАЗК".

Нагадаємо, Держспецзв'язок вже зірвав на кілька днів календарний план впровадження системи електронних декларацій. Від представників даної служби лунали заяви про неготовність системи до отримання необхідних атестатів щодо захисту інформації, що є необхідною умовою, аби система е-декларування набула правового статусу. Запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009181
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору