Політика України, Здоров'я
  384  0

 У 2017 році акцизи на тютюн потрібно підвищити мінімум на 30%, - Український центр контролю над тютюном. ІНФОГРАФІКА

Підвищення акцизів на тютюн є дієвим інструментом для поповнення держбюджету. Завдяки зростанню акцизів на тютюн у січні 2016 р. держбюджет отримав за перше півріччя 2016 року 15,9 млрд грн.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили Український центр контролю над тютюном та Реанімаційний пакет реформ у відкритій заяві та звернулися до Міністра фінансів України Олександра Данилюка із проханням розглянути пропозиції щодо підвищення ставок акцизів на тютюнові вироби у 2017 році.

Експерти закликали Міністра фінансів продовжити ефективну політику оподаткування тютюнових виробів, пропонуючи з 1 січня 2017 р. підвищити специфічну ставку акцизу на 30%, а адвалерну із 12% до 15%, що у грошовому вимірі може принести у 2017 р. не менше 5 млрд грн. Крім цього, така політика сприятиме зменшенню поширеності куріння в Україні.

Як вважає Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном: "Політика оподаткування тютюнових виробів має враховувати кращі світові практики, сприяти зменшенню нелегального ввозу та вивозу сигарет та зменшенню вживання тютюну".

Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачають щорічне зростання ставок акцизів на регулярній основі з врахуванням рівня інфляції. Україна має підвищити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук (сьогодні цей показник становить всього 15 євро).

Експерти Українського центру контролю над тютюном закликають уряд та парламентарів підвищити акцизи, щоб зменшити доступність тютюнових виробів і водночас сприятиме наповненню Державного бюджету.

тютюн

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3009024
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору