Суспільство
  2692  0

 Мовні права російськомовних громадян в Україні цілком задовольняються, - УНЦПД. ІНФОГРАФІКА

Мовні права та культурні потреби російськомовних громадян в Україні задовольняються, а відчуття загрози здебільшого створені російськими ЗМІ.

Як повідомляє ЦензорРеформ, рро це стало відомо з результатів дослідження “Питання ідентичності для російськомовних в Україні в контексті збройного конфлікту на Сході України” в рамках проекту, що реалізується Українським незалежним центром політичних досліджень. 

Також у дослідженні вказано, що рівень довіри до ЗМІ визначається не мовними практиками медіа, а ціннісними орієнтирами і рівнем журналістських стандартів.

мова

За результатами дослідження, конфлікт, який відбувається на території України, є ціннісним або цивілізаційним. Лінія конфлікту пролягає між тими, хто поділяє цінності "русского мира", ностальгує за СРСР, і тими, хто вважає себе громадянами України, незалежно від мовних практик. При цьому з боку етнічних росіян та російськомовних українців спостерігається образа, нерозуміння, осуд агресії РФ по відношенню до України.

На думку опитаних, конфлікт на сході інтенсифікував процес формування політичної нації в Україні, також зміцнюється довіра до російськомовних громадян з боку україномовних, бо обидві групи беруть участь в соціальних процесах на одній стороні конфлікту. Однак, зросла недовіра до українців, які поділяють російську точку зору.

Щодо теми майбутнього російської мови, то більшість російськомовних респондентів та білінгвів хотіли б, щоб їхні діти вивчали і спілкувалися російською мовою, тоді як прихильники українізації вважають, що російська мова становить загрозу для українського і повинна поступово зникнути з України. Однак, у південно-східних регіонах опитані вказували на необхідність захисту і розвитку української мови, подолання наслідків політики русифікації.

На думку експертів, захист прав україномовних громадян, широке обговорення майбутнього російської мови в Україні та прийняття нового законодавства в мовній сфері, яке захистить мовні та культурні права усіх громадян, сприятиме зниженню конфліктності мовної теми та унеможливленню її використання у майбутньому для розпаювання ворожнечі.

Дослідження було проведено у квітні-травні 2016 р. у шести регіонах України шляхом проведення фокус-груп, інтерв’ю, експертного опитування.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008948
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору