Політика України, Суспільство
  629  0

 Проблема безкарності стимулює фальсифікаціїї та недовіру суспільства до виборчого процесу, - ОПОРА

Рух ОПОРА розпочинає серію публікацій-розслідувань кримінальних проваджень, розпочатих на чергових місцевих виборах 2015 року. Оскільки правоохоронні та судові органи мали б вже завершити всі процесуальні процедури і продемонструвати результати розслідувань.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляє прес-служба Руху ОПОРА.

Зокрема, активісти розпочали розслідування ситуації з виборами в Одеській області, адже там відбувся підкуп виборців. Крім цього, “Одеський кейс”, за словами Олександра Клюжева, експерта ОПОРИ, цікавий тим, що підкуп супроводжувався вимогою змінити зареєстроване місце проживання для впливу на результати голосування в іншій територіальній громаді.

У період з 9 листопада 2015 року до 5 січня 2016 року Білгород-Дністровський районний суд Одеської області виніс 12 обвинувальних вироків за кримінальними провадженнями щодо підкупу виборців. Вироки стосувалися схеми підкупу з метою купівлі голосів виборців на виборах Затоківської, Приморської та Сергіївської селищних рад.

Як зазначає Олександр Клюжев, протиправна домовленість між організаторами підкупу та виборцями відбувалася за двома схемами: або виборцям пропонували за винагороду змінити місце реєстрації і в подальшому за додаткову суму проголосувати за кандидата, або у виборців за винагороду забирали паспорти, які мали бути повернуті вже перед голосуванням разом з повідомленням прізвища кандидата. Фактично зміна реєстрації місця проживання відбувалася без їх особистої участі.

Суми обіцяної виборцям неправомірної вигоди коливалася в межах від 200 до 1000 гривень, бо залежала від того, чи виборець сам змінював місце проживання чи за допомогою організаторів підкупу.

Також за словами Клюжева, зважаючи на розмах незаконної технології, реальне покарання виявилося дуже скромним, покарано лише 12 виборців, а до відповідальності не було притягнуто жодного організатора чи замовника кримінальних схем.

Олександр Клюжев запевняє: "Очевидно, що відсутність серед покараних організаторів та замовників підкупу не сприяє подоланню проблеми безкарності у виборчому процесі, а навпаки стимулює останніх до злочинних дій у майбутньому, що стимулює недовіру суспільства до результатів розслідування виборчих злочинів. Таким чином, законодавцю необхідно шукати оптимальні варіанти запобігання злочинам, а не намагатися вирішити проблеми із законністю шляхом обмеження виборчих прав громадян".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008944
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору