Політика України
  807  0

 РПР вимагає у влади забезпечити вчасний та належний запуск роботи системи е-декларування

Влада в черговий раз може зірвати належний запуск системи електронного декларування статків публічних службовців, таким чином вона намагається уникнути відповідальності за недостовірні відомості у деклараціях.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляються експерти антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

За інформацією експертів РПР, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) – центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який координується Кабінетом Міністрів, але залежить також від Президента України, не видала атестат відповідності на комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) в системі декларування, що є необхідною умовою для законного функціонування системи.

В іншому випадку електронні декларації, які будуть подані в таку систему, не матимуть юридичного значення, а за недостовірну інформацію у деклараціях не можна буде притягнути до відповідальності.

Більше того, за словами експертів РПР, адміністрація Держспецзв’язку намагається нав’язати в якості експертної організації керовану нею державну компанію, яка через брак фахівців не зможе вчасно завершити проведення експертизи та забезпечити початок повноцінної роботи системи (її "промислову експлуатацію").

Програмне забезпечення для роботи системи готове. Як зазначають експерти РПР, 22 липня після реєстрації в Мін’юсті набрали чинності підзаконні акти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), які необхідні для запуску системи електронного декларування і згідно з рішенням НАЗК, система повинна розпочати свою роботу уже 15 серпня 2016 року.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008938
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору