Політика України, Суспільство
  389  0

 PROZORRO стала обов’язковою для використання по всій Україні

Електронні публічні закупівлі через систему ProZorro стали обовязковими для всієї України.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

1 серпня 2016 року завершується повний перехід, коли систему ProZorro зобов’язані використовувати не лише центральні органи влади, природні монополісти та держпідприємства, а також місцеві органи влади, комунальні підприємства й інші організації, які використовують кошти платників податків.

Відтепер всі тендери, які перевищують порогові значення (від 200 тис для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт), будуть проводитися через ProZorro. Закупівлю оголошує державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) через завантаження в ProZorro тендерної заявки. Згодом він відповідає на питання постачальників і проводить в електронній системі аукціон чи іншу процедуру, передбачену Законом "Про публічні закупівлі".

Як тільки визначається переможець, замовник зобов’язаний завантажити в систему текст договору з постачальником. Крім цього, якщо оплата договору здійснюється Державним казначейством, то її також можна відслідкувати у системі ProZorro. Для допорогових закупівель (вартістю до 200 тис грн на товари і послуги і до 1.5 млн грн на роботи), то система ProZorro для них є добровільною, проте дуже бажаною.

Як зазначає заступник Міністр економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов: "За рік пілотного проекту в ProZorro сума економії склала більше мільярда гривень (загальна сума економії на сьогодні сягнула 2.6 млрд грн). Тому ми закликаємо всіх сумлінних державних замовників використовувати ProZorro ще і на допорогах. Це легко, зручно і вигідно".

Як зазначає Ярослав Юрчишин, експерт антикоруційної групи Реанімаційного Пакету Реформ: "Фактично з приходом ProZorro вдалося зруйнувати один із трьох стовпів корупції – непрозорі державні закупівлі. До інших належать – ринок газу та електроенергії, митниця та податкова служба. Я вітаю прихід електронним закупівель в українську економіку, бо це доступність для громадян, прозорий перелік документів, крім цього відбувається зовнішня оцінка проведення закупівель Комісією розгляду скарг. Тепер є шанс, що закупівлі будуть проводити транспарентно та відкрито. Це крок вперед".

З точки зору досконалості системи ProZorro, то за його словами, систему можна постійно вдосконалювати. Тим паче, є два модулі аналітики: користувацький та бізнесовий, які дадуть змогу налагодити ефективну роботу платформи. Також він вважає, що чиновники будуть шукати способи обійти систему, але завдяки громадському та експертному контролю вдасться ці обходи відслідковувати.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008788
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору