Політика України, Суспільство
  863  0

 Громадська рада доброчесності має шанс запрацювати в листопаді, - експерти РПР

Громадська рада доброчесності, яка зможе давати висновки щодо суддів під час їх переатестації, має шанс запрацювати в листопаді.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про такі дедлайни йшла мова на зустрічі експертів судової групи Реанімаційного Пакету Реформ з керівництвом Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Згідно із новим законом "Про судоустрій і статус суддів", який набере чинності 30 вересня, чітких строків про створення Громадської ради доброчесності немає. Експерти РПР побоюються, що влада буде зволікати з її створенням.  

В той же час голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков запевнив, що відразу після набрання чинності законом він оголосить про початок формування Громадської ради доброчесності. До її складу ввійдуть представники громадських організацій, які відповідають чітким критеріям щодо досвіду і фінансової прозорості, визначеним законом.  

За його словами, в листопаді Громадська рада доброчесності зможе запрацювати, а відтак, своїми висновками – долучитися до кваліфікаційного оцінювання кандидатів у новий Верховний Суд.

 Також очільник ВККС пообіцяв, що комісія зі свого боку зробить усе для запуску ради. На його переконання, громадським організаціям необхідно взяти активну участь у цьому процесі.  

 Нагадаємо, Громадська рада доброчесності, відповідно до нового закону, стане інструментом участі громадськості у процесі переатестації суддів. Це значно сильніший механізм, ніж моніторинг, оскільки рада зможе давати висновки щодо суддів, які потраплятимуть у суддівське досьє, яке аналізує ВККС під час кваліфікаційного оцінювання. А до самого досьє буде відкритий доступ. Пропозиції щодо створення цього механізму раніше висували експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008643
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору