Політика України, Суспільство
  664  0
Матеріали за темою:

 Завдання НАЗК – створити культуру врегулювання та запобігання конфлікту інтересів, - Гюнель Бабакішієва

Серед органів місцевого самоврядування найбільш поширеним є конфлікт інтересів, особливо це поширено у маленьких містах, де роками існують цілі клани чиновників та місцевих депутатів.

Про це у своєму блозі на ЦензорРеформ повідомляє експерт з питань конфлікту інтересів Центру "Ейдос" Гюнель Бабакішієва.

За її словами, в Україні вже існують певні важелі для зменшення впливу "своїх" людей на важливі політичні чи економічні рішення: "В Україні теж прийняли закон із цією нормою. Громадськість тепер повинна контролювати дотримання закону".

Як вважає Бабакішієва, іншою непорушною антикорупційною нормою є декларування доходів і майна: "Таким чином можна виявити зв’язки декларанта з юридичними та фізичними особами, а також тенденцію збільшення статків після займання відповідної посади. Також декларант має показати і майно, і доходи, як свої, так і членів сім’ї".

На її переконання, окремим питанням слід виділити отримання подарунків. В Іспанії та Німеччині подарунки не мають права одержувати державні службовці, обмеження на одержання подарунків існує також у Польщі та Угорщині. В Україні ж особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть приймати подарунки, вартість яких перевищує одну мінімальну зарплату".

Також вона стверджує, що найбільш простий та дієвий механізм запобігання конфлікту інтересів – публічне оголошення і відсторонення від прийняття рішень: "Така практика існує у Португалії, Іспанії, Німеччині, Великобританії, Угорщині, Італії, Латвії, Польщі, Франції. Україна теж не є винятком: оголошення про конфлікт інтересів передбачене чинним законодавством... Тепер головне завдання НАЗК – створити культуру врегулювання та запобігання конфлікту інтересів"

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008592
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору