Політика України, Суспільство
  1204  0

 Адміністрація Президента та судді можуть законсервувати судову систему у теперішньому стані, - експерт РПР Михайло Жернаков

Новий законопроект "Про Вищу раду правосуддя (ВРП)", який розробила Рада з питань судової реформи (Адміністрація Президента та судді) має положення, які можуть законсервувати судову систем у теперішньому стані на роки.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначає на своїй сторінці у Facebook головний експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ Михайло Жернаков.

Він стверджує, що встановлення високих вимог щодо суддівського стажу не дозволить забезпечити широке представництво суддів у Вищій раді правосуддя. Згідно з новим законопроектом, аби потрапити до складу ВРП судді необхідно мати 10 років стажу, тому, за словами Михайла Жернакова, "питання про призначення, покарання і звільнення суддів вирішуватимуть виключно "герої нашого часу".

Крім цього, як пише Михайло Жернаков: Розгляд дисциплінарних справ щодо суддів в ВРП стає закритим, а голова ВРП (призначений президентом і ним же всупереч закону нагороджений) отримує можливість жонглювати складами дисциплінарних колегій, а також не передбачено жодних механізмів реагування на заяви суддів про втручання в їхню діяльність, хоча це прямо законом віднесено тепер до компетенції ВРП".

Разом з тим Реанімаційний Пакет Реформ підтримує прогрес у законодавчому забезпеченні судової реформи та розроблення законопроекту про ВРП і закликає Президента України впроваджувати судову реформу відповідно до задекларованих публічно цілей (забезпечення незалежності і доброчесності суддів, оновлення суддівського корпусу).

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008590
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору