Політика України, Суспільство
  683  0

 Без законодавчого захисту викривачів і потужної судової системи не можна говорити про комплексну боротьбу з корупцією, - співголова Ради РПР Шевченко

Цілісне та дієве антикорупційне законодавство необхідне в Україні. Без законодавчого захисту викривачів і потужної судової системи не можна говорити про комплексну боротьбу з корупцією.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ Тарас Шевченко під час спільної конференції "Законодавчі гарантії для викривачів: хто і як захистить сміливих українців?".

За його словами, викривач – це той, хто свистить у свисток, сигналізує про корупцію і зловживання. Також він зазначив про пропоновані гарантії за проектом закону №4038а "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам", зокрема закон гарантує захист анонімності, а також захист від цивільної відповідальності за поширення недостовірної інформації та від кримінальної відповідальності за розголошення державної, комерційної таємниці чи службової інформації.

Однак, як запевнив Шевченко: "Головні переваги законопроекту − це фізичний захист викривача, гарантії непритягнення до юридичної відповідальності; наявність фінансових засобів стимулювання (10 відсотків від коштів, які було повернуто у результаті відкриття до державного бюджету) і збереження, при бажанні викривача, його робочого місця".

Також Ольга Подільчак, член Ради Всеукраїнської ліги правників проти корупції, зазначила про три канали, через які викривач може повідомити про зловживання або корупцію, зокрема внутрішні, регулярні чи зовнішні: "Внутрішні канали − це спеціальний відділ чи особа, яка буде працювати в установі або організації та зможе прийняти усно, письмово чи телефоном заявку про факт зловживання. Регулярні − це компетентні правові органи: прокуратура, поліція, НАЗК та інші. Зовнішні канали розкриття − медіа, громадські об’єднання".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008533
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору