Політика України, Суспільство
  2029  0
Матеріали за темою:

 Законопроект про захист викривачів – антикорупційний інструмент, який розірве кругову поруку, - Заліщук

Законопроект №4038а "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам" передбачає гарантії та особливості законодавчого захисту.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили автори законопроекту під час спільної конференції "Законодавчі гарантії для викривачів: хто і як захистить сміливих українців?".

Ініціатори законопроекту – Реанімаційний Пакет Реформ та коаліція громадських організацій "Ініціатива 11" (Центр демократії та верховенства права, Центр протидії корупції, Всеукраїнська ліга правників проти корупції, Blueprint for Free Speech та Центр ЮЕЙ). У парламенті проект закону підтримали та підписали 15 народних депутатів, більшість з міжфракційного об’єднання єврооптимістів. До слова, законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді і буде розглядатися у Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.

Сергій Лещенко, член вищезазначеного Комітету, має надію, що законопроект, який виготовлений на кухні громадянського суспільства, безперешкодно і швидко ухвалять його колеги, адже це суттєвий крок вперед у боротьбі з корупцією.

За словами Світлани Заліщук, народного депутата України, законопроект №4038а важливий антикорупційний інструмент в руках людей, який розкриє і розірве кругову поруку: "До цього ми сформували антикорупційні інститути, а зараз настав час на законодавче затвердження гарантій захисту викривачам корупції та зловживань".

Також вона зазначала: "Законопроект враховує як державний, так і приватний сектор. Ми маємо захистити законодавчо людей, які хочуть ділитися суспільно-важливою інформацією: гарантувати збереження життя і здоров’я викривачів, захистити порушені у зв’язку з викриттям трудові прав".

Згідно із законопроектом, викривач – це особа, яка розкрила або здійснила реальну спробу розкрити інформацію про шкоду або загрозу суспільним інтересам з боку інших осіб, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходження нею служби чи навчання.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008525
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору