Політика України, Суспільство
  2038  0

 Через накручування голосів Рада громадського контролю при НАБУ виключила 5 членів

Рада громадського контролю при НАБУ виключила п'ятьох своїх членів після виявлення фактів накручування голосів в інтернет-голосуванні.

Як пише ЦензорРеформ, про це повідомив секретар Ради громадського контролю при НАБУ Євген Черняк під час брифінгу.

За його словами, це один з перших випадків в історії України, коли відбувається електронне голосування за допомогою мобільного телефону, електронної пошти до конкретного органу, а саме до ради громадського контролю до НАБУ. Це дуже відповідальна робота, оскільки Рада обирає співробітників НАБУ, входить до дисциплінарних комісій, заслуховує звіт Ситника і комунікує з усіх питань, оберігає імідж НАБУ, наголосив він.

Також Черняк наголосив: "Під час голосування були факти штучного накручування голосів за кандидатів. Були кандидати, за яких реально голосували люди, а були ті кандидати, які просто накручували ці голоси, від 400 до 1800. І це в часи після Майдану".

Як він зазначив: "Були члени, які після цього процесу написали заяву на звільнення, інші зволікали із подачею заяви. Зараз наявні 5 вакантних місць до Ради громадського контролю. Надіюсь добір пройде без накрутів, бо це не личить органу, в якому представлена громадськість. Це дає шанси для дискредитації громадськості. Тому зараз туди мають подаватися учасники потужних антикорупційних організацій".

У свою чергу Роман Маселко, адвокат ВО "Автомайдан" вважає: "Можна сказати, що я навіть радий, що така ситуація зі звільненням членів ради через накрути виникла. Вона показала, що намагання використати раду є, але, з другого боку, є механізм, бажання і можливості тих, хто туди зайшов все ж таки не допустити недобросовісних. Громадськість змогла достойно вийти з цієї ситуації".

За словами Володимира Фльонца, головного розробника системи голосування до Ради при НАБУ минулого року теж був досить потужний скандал через накрути: "Тоді ми створили систему інтернет-голосування, до якої виникала б довіра. Система дозволяє проводити голосування, дозволяє виявляти порушників не тільки з точки зору адміністраторів, але зі сторони учасників. Тільки висока участь громадськості, коли голосують он-лайн десятки тисяч осіб дає змогу встановлювати результати об’єктивно, без накрутки. ЦЕ досі єдина можливість проголосувати в інтернеті за діючий орган".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008498
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору