Політика України
  1576  0
Матеріали за темою:

 Із 360 партій в Україні 10 подали звіт до НАЗК – безумовно, це втішний сигнал, - експерт РПР Ярослав Юрчишин

Національне агентство із запобігання корупції прийняло для перевірки перші 10 звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Однак надходження документів ще триває.

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиданням на прес-службу НАЗК.

За словами Ярослава Юрчишина, це дуже позитивний сигнал, однак сайт НАЗК ще наповнюється, тому вірогідно, що кількість партій, які дадуть свої звіти зросте.

"Із 360 партій, зареєстрованих в Україні 10 уже подали свої звіти до НАЗК. Поки ми не знаємо їхні назви, але це свідчить про те, що вУкраїні є політичні сили, які не бояться звітувати про свою діяльність і таким чином позабвалятися олігархічної залежності", - заявиви він.

Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру подається в паперовому та електронному вигляді згідно з формою, яка розміщена на офіційному сайті Верховної Ради України.

Як запевняє Юрчишин: "Згодом після опрацювання цих перших звітів спільно з НАЗК експерти розроблять методичні рекомендації щодо систематичного та якісного заповнення форми звітів для політичних партій, які в цьому будуть зацікавлені".

Згідно із законодавством, політичним партіям до 29 липня 2016 року необхідно подати фінансові звіти за I квартал 2016 р. Однак, Ярослав Юрчишин застеріг, що переважна більшість партій у разі неподання цього звіту сплачуватиме невеликий штраф – всього 6 тис грн за один квартал: "Ця сума дуже незначна. Крім цього, за несплату цього штрафу у законодавстві не передбачено ніякої відповідальності, тому ймовірно, що більшість партій просто проігнорують цю ініціативу. А ті, які все ж таки подадуть звіт, свідчитимуть про свою готовність співпрацювати з громадскістю".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008458
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору