Політика України, Економіка
  1146  0

 Експерти РПР: Українська податкова система потерпає насамперед від дискреції виконавців з боку держави

Податкова система в Україні потерпає насамперед від дискреції (можливості "вирішувати питання" на власний розсуд) виконавців з боку держави.

Як пише ЦензорРеформ, про це у відкритому листі до міністра фінансів Олександра Данилюка заявив Реанімаційний Пакет Реформ.

На їхнє переконання, податок на прибуток підприємств є ключовим в усіх цих недоліках. В українських реаліях наявність дискреції повністю нівелює економічну сутність оподаткування прибутку і перетворює цей податок на джерело великомасштабної корупції і ефективний засіб нечесної конкуренції.

Також, як вони стверджують, класична модель оподаткування прибутку має ряд недоліків, зокрема проблема з накопиченням фіктивних збитків (що особливо актуально для України у зв’язку з курсовими різницями), а також агресивні схеми податкового планування, які використовуються великими компаніями з метою уникнення оподаткування (при переміщенні активів, неоподаткування окремих видів доходів тощо). Крім цього, наявні складні правила тонкої капіталізації процентів за запозиченнями та контроль за цінами при операціях між резидентами-платниками податку.

В умовах глобалізації бізнесу така модель оподаткування є морально застарілою, неефективною та обтяжливою в адмініструванні не тільки в Україні, але і у найрозвинутіших країнах світу.

Згідно з дослідженням експертів РПР, тільки засобами удосконалення адміністрування зазначені проблеми вирішити неможливо. Тому повноцінна комплексна податкова реформа має включати реформу оподаткування прибутків підприємств, що передбачає перехід до оподаткування виведеного капіталу.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008455
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору