Політика України, Суспільство
  3856  0
Матеріали за темою:

 Українцям не треба буде негайно оформлювати ID-картки, - Павло Кравчук, "Європа без бар’єрів"

Абсолютна більшість українців, які мають документи старого зразка, не будуть змушені негайно оформлювати ID-картки.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише Павло Кравчук, менеджер з комунікацій ГО "Європа без бар’єрів".

За його словами, ініційований Кабміном новий закон щодо документів №3224, який у разі підписання Президентом набуде чинності 1 жовтня, передбачає, що видані раніше паперові паспорти лишаються чинними до кінця свого терміну дії.

Також, як зазначає автор, люди часто бояться, що їхні дані, зокрема, відбитки, потраплять до рук зловмисників, однак закон передбачає, по-перше, право відмовитися від здавання відбитків для внутрішнього паспорта, по-друге, вводить норми захисту даних у демографічному реєстрі. Так, вся інформація про те, хто і коли переглядав чи виконував інші дії з даними громадян, залишається записаною в Реєстрі.

Крім того, Кравчук наголосив, що згідно з законом, перше оформлення ID-картки є безкоштовним.

"Правда, надалі вартість адміністративної послуги за оформлення паспорта громадянина України не пізніше ніж за 20 днів вартуватиме приблизно 145 грн, а не пізніше ніж через 10 робочих днів – 290 грн", - уточнив він, додавши, що через розділення платежу за паспорт на адміністративну послугу та вартість бланку зараз неможливо назвати точну ціну оформлення ID-картки.

Наприклад, експерт Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук припускає, що ціна за внутрішній паспорт може скласти до 300-350 гривень.

Як зауважує Кравчук, хоч ця сума є достатньо великою, але сплачувати її потрібно буде не часто - 14-річним паспорт видаватиметься на 4 роки, а всім іншим – на 10.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008389
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору