Політика України
  453  0
Матеріали за темою:

 В Європі партії цілком залежать від державного фінансування – від 90 до 98%, - радник IFES Денис Ковриженко

З урахуванням апетитів українських політичних партій їм не вистачить державного фінансування, адже легальні витрати під час виборів становлять 130 млн грн. У Європі партії цілком і повністю залежать від державного фінансування – від 90 до 98%.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив під час круглого столу "Великі гроші у політиці. Як вивести партійні фінанси з тіні?" Денис Ковриженко, старший юридичний радник IFES.

Таким чином, у Європі, за його словами, партії, маючи певні фінансові обмеження, а від Регулятора постійний контрольза фінансовою звітністю, не зацікавлені у масштабних рекламних агітаціях. В українському політикумі, як вважає Денис Ковриженко, "якщо немає певних обмежень у законодавстві, то це стимулюватиме партії до різних маніпуляцій. Зараз не можна говорити про прозоре фінансування, бо у більшості партій є дві бухгалтерії і їхні суми ні про що не свідчать. Тому певні обмеження у законодавстві повинні бути, тоді партія буде займатися конкретними справами, а не лише політичною агітацією".

Крім того, як він запевняє, процес переходу на державне фінансування – досить тривалий процес, в якому громадськість має впливати шляхом моніторингу того, як партії витрачають гроші, а правоохоронні органи повинні налагодити свою роботу відповідно до вимог громадськості.

Його підтримав і Ярослав Юрчишин, головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ: "Зміна партійної системи – це один з елементів зміни виборчого процесу, це довготривалий процес, в якому практика – мірило теорії. Цей закон не долає політичну корупцію, він один – переліку домашніх завдань від донорів: унормування політичної реклами, контроль за телеканалами, стабільний законодавчий процес, реформа парламентаризму. Механізм державного фінансування б’є в серцевину, і він мусить повернути курс партій до суспільства".

За словами Віктора Тарана, голови центру "Ейдос", завдяки громадському контролю та публічній комунікації можна реально стимулювати кандидатів і партії декларувати свої витрати, бо іншого інструментарію поки нема.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008208
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору