Політика України, Здоров'я
  208  0

 Співголова Ради РПР Тарас Шевченко: Антитютюновий законопроект уже в Раді, однак наша мета - Україна без тютюну

У Верховній Раді України зареєстрували новий важливий антитютюновий законопроект №4030а (ініціатори – народний депутат Ольга Богомолець та ін.) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму) у рамках Коаліції за вільну від тютюнового диму України. Законопроект передбачає заборону видимого розміщення пачок сигарет у місцях продажу, визначення терміну "приміщення", збільшення кількості місць на 100% вільних від тютюнового диму.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це написав співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ Тарас Шевченко на своїй сторінці у Facebook.

Як він зазначає, це була одна із задач, над якою громадськість та експерти працювали в рамках проекту "Київ без тютюного диму" протягом останнього року.

Також Тарас Шевченко пише: "Законопроект №4030а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму) передбачає такі головні новели: 1) заборону видимого розміщення тютюнових пачок у місцях продажу (закриті полиці - діти не бачать пачки сигарет, покупець бачить лише список); 2) повна заборона курити в готелях і гуртожитках; 3) збільшення мінімального штрафу для курця з 51 грн до 340 грн (ця сума тепер буде фіксованою, без "вилки"); 4) чіткіше визначення "приміщення" - літні майданчики мають бути відкритими (якщо закриті склом чи будь-чим, то це вже приміщення і курити там не можна); 5) штраф до 10 000 грн не лише для кафе і ресторанів як зараз, але й для Верховної Ради України і будь-якої іншої юридичної особи, на території якої порушується закон".

Як він запевняє, законопроект спрямований на поступове запровадження обмежень, ефективність яких визнана на міжнародному рівні ВООЗ: "Наша мета - Україна без тютюну, однак шлях до цієї мети довгий. Ми не пропонуємо жодної ідеї, яка не була позитивно відтестована на практиці в інших країнах світу".

Крім цього, за словами Тараса Шевченка, законопроект спрямований на дітей: "Діти не повинні бачити сигарет навіть в магазинах і кіосках, які виконують функцію зовнішньої реклами куріння. Оскільки для існуючих курців це обмеження не несе якоїсь серйозної шкоди, тому й не призводить до зниження продажу сигарет тим, хто вже почав курити".

Публічно законопроект презентують 21 липня, за участі народних депутатів, громадських активістів та міжнародних експертів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008198
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору