Політика України
  470  0
Матеріали за темою:

 Без стимулювання коштами суспільства партії не будуть працювати більш відкрито, - експерт РПР Юрчишин

Суспільство має надвеликі очікування щодо приведення в дію закону "Про державне фінансування", а він спрямований радше на довгострокову перспективу.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це під час круглого столу "Великі гроші у політиці. Як вивести партійні фінанси з тіні?" заявив Ярослав Юрчишин, головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ.

 За його словами, не можна вимагати від Національного агентства з питань запобігання корупції належного розгляду справ, оскільки у них немає навіть нормального матеріального забезпечення, щоб ефективно виконувати свої обовязки. Крім цього, зараз суспільство ставить надвисокі очікування від дії нового закону: "В суспільстві надвеликі очікування. Ми не можемо вимагати від партії відкритості, якщо ми їх не стимулюємо невеликими коштами працювати більш відкрито".

Також Ярослав Юрчишин стверджує, що у НАЗК – регулятора, який контролюватиме діяльність та фінансування партій, немає механізмів для перевірки, зокрема треба продумати функціонування електронних баз даних про фінансування партій, хто і як буде їх контролювати. Не менш важливим є освітній момент. Вже є заявки партій, які готові надавати фінансову звітність, і партій, які готові пройти курси, щоб відповідати певним стандартам.

Віктор Таран, голова центру "Ейдос", запевняє: "Треба пояснювати основні норми закону, оскільки ніхто не знає норм закону про державне фінансування. Тому варто навчати не тільки партії та НАЗК, а й громадськість. Бо зараз інституційно ніхто не готовий до моніторингу звітності політичних партій. Колись українці дивилися на партії під іншим ключем, як на щось нереальне. Зараз, якщо кожен буде платити з власної кишені 27 гривень, то партії автоматично стануть цікавими. Ми запускаємо отой новий механізм конвергенції суспільства з політичними партіями. Вони будуть мінятися, коли до них, до їхнього контролю підключатимуться нові громадяни".

Тому за словами Ярослава Юрчишина, запровадження державного фінансування – механізм, який буде не карати, а дбатиме за нову якість політичного процесу в Україні: "Так, система буде пручатися, будуть вставляти палки в колеса, будуть змінювати закони, однак всі ці ініціатори стануть відомими одразу. А завдяки пильній увазі медіа, громадськості та незалежних міжнародних організацій ми можемо впевнено говорити про існування державного фінансування партій в Україні".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008188
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору