Політика України, Технології
  570  0
Матеріали за темою:

 На проміжних виборах в Раду кандидати підкупляли своїх виборців, - ОПОРА

Кандидати в народні депутати України під час проведення передвиборної агітації та в день голосування на проміжних виборах до ВРУ 17 липня масово вдавалися до дій з ознаками різноманітної форми підкупу виборців.

Як повыдомляэ ЦензорРеформ, про це заявляють у своїй заяві спостерігачі громадянської мережі ОПОРА.

В ОПОРІ наголошують, що це потребує термінової реакції правоохоронних органів.

У своїй передвиборчій агітації кандидати свідомо та методично вдавалися до використання благодійних фондів для прихованої агітаційної діяльності і масово здійснювали передвиборчу агітацію з безкоштовною роздачею виборцям товарів та послуг.

Також у сам день голосування спостерігачі ОПОРИ зафіксували цілу низку порушень законодавства з боку виборчих комісій, кандидатів та виборців. Зокрема, відбувалося організоване підвезення виборців до виборчих дільниць. Також кандидати-представники місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, активно користувалися своїм посадовим статусом та доступом до бюджетних і медійних адміністративних ресурсів.

Як зазначають активісти ОПОРИ, неодноразово отримували повідомлення про замінування ДВК. Це можна розцінювати як спроби маніпулятивного впливу на активність виборців із метою штучного заниження явки. До найбільш типових порушень виборчого законодавства належать спроби видачі бюлетенів виборцям без пред'явлення належних документів. Дещо менш поширеними є випадки порушення таємниці голосування і фотографування тих же бюлетенів.

За словами активістів, незважаючи на те, що діяльність правоохоронців щодо фіксації правопорушень засвідчує певний прогрес, але вони не забезпечили достатню протидію. Ці порушення потребують невідкладного розслідування та інформування суспільства його результатів.

Щодо адміністрування проміжних виборів народних депутатів України, то воно супроводжувалося надмірною політизацією членів окружних та дільничних комісій, значними ротаціями в складі ОВК та ДВК, недостатньою компетенцією членів відповідних комісій.

За оцінкою активістів ОПОРИ, реагування ЦВК на порушення виборчого законодавства не завжди забезпечувалося на належному рівні, тому вони радять забезпечити оперативну та комплексну взаємодію із окружними виборчими комісіями, інформуючи ЗМІ та громадськість про виявлені проблеми та правові шляхи їх розв'язання.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008101
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору