Політика України, Суспільство, Здоров'я
  1936  0

 МОЗ відверто саботує закупівлю ліків міжнародними організаціями, що могло зекономити 800 млн грн, - БФ "Пацієнти України"

Ряд громадських організацій вимагають від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана особисто втрутитися в закупівельний цикл ліків на 2016-й рік, оскільки, на їхню думку, Міністерство охорони здоров’я штучно блокує закупівлю ліків міжнародними організаціями.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це йдеться у відкритому листі до Прем'єра, оприлюдненому Антикорупційною групою Реанімаційного Пакету Реформ, БФ "Пацієнти України" та ГО "Центр протидії корупції".

Активісти переконують: якщо процес затягнеться, то це спричинить затримку поставки ліків важкохворим людям.

У своєму зверненні активісти нагадали про обіцянку в.о Міністра охорони здоров'я Віктора Шафранського підписати контракти та перерахувати міжнародним організаціям кошти на закупівлю ліків на 2016-й рік до 20 липня.

Як зазначають активісти, незважаючи на те, що чиновники МОЗ гучно та публічно розпочали закупівельний цикл 2016-го року, вони надіслали міжнародним організаціям документи низької якості. Більше того, окремі пункти в цих контрактах суперечать українському законодавству та здоровому глузду. Наприклад: "У контрактах йде мова про поставку 100% препаратів за не більше, ніж 90 днів з моменту підписання контракту, в той час, як згідно з українським законодавством усі постачальники мають вдвічі більший термін поставок - 180 днів з моменту оплати".

За словами голови правління "Центру протидії корупції", Віталія Шабуніна: "Керівництво МОЗ суттєво змінили умови контрактів, щоб піти в довгу переговорну процедуру, затягнути час і ще раз всім показати, що процес гальмують міжнародники (чиї юристи вичитують кожну кому), а не чиновники МОЗ (які в таких важливих контрактах припускаються не те що фактологічних, а навіть граматичних помилок!)".

На думку Ярослава Юрчишина, головного експерта Антикорупційної групи РПР, такі дії установи можуть спровокувати дипломатичний скандал, коли від імені держави структурам ООН розсилаються контракти з грубими помилками. До прикладу, контактною особою є колишній заступник Міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець, який звільнився з посади ще у червні.

До слова, міжнародні організації ще у травні поточного року першими надіслали МОЗ контракти-пропозиції, утім в Міністерстві їх проігнорували і лише через кілька місяців надіслали свої неякісні варіанти угод. Згодом міжнародні організації повідомили МОЗ, що не підпишуть договори, що суперечать українському законодавству.

Як вважає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ "Пацієнти України": "МОЗ відверто саботує закупівлю ліків міжнародними організаціями, адже штучно створюються труднощі на найпершому етапі - підписання договорів. Економія в майже 800 млн грн, коштом яких цього року змогли закупити більше ліків, доводить ефективність роботи міжнародних організацій".

Також громадськість вимагає провести внутрішнє розслідування у зв'язку із службовою недбалістю співробітників МОЗ, причетних до підготовки контрактів та притягти їх до дисциплінарної відповідальності.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008098
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору