Київські новини
  215  0
Матеріали за темою:

 Без конкурсної процедури призначення керівників здолати кадровий беззаконня неможливо, - експерт РПР Серебряков

Конкурси на посади керівників суб'єктів господарської діяльності комунального сектора економіки в Києві повинні проходити під контролем громадськості, щоб не дозволити місцевій владі монополізувати прийняття рішень.

Про це у блозі для ЦензорРеформ написав Михайло Серебряков, ескперт групи РПР-Київ, Реанімаційного Пакету Реформ.

Як зазначає Сербряков, можна спостерігати тенденцію за останні два десятиліття, "якщо місту не пощастило з мером (кияни самі можуть визначити, наскільки часто це відбувається), призначення відбуватимуться (і відбуваються) так, як завгодно його лівій нозі".

На його думку, змінити стан речей допоможуть конкурси.

Згідно із проектом Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарської діяльності комунального сектора економіки в м. Києві, мер міста призначає директором комунального підприємства не будь-яку кандидатуру, а одного з двох фіналістів, яких запропонує конкурсна комісія. Голосувати за постанову у Київраді будуть 21 липня.

За словами Михайла Серебрякова, до конкурсної комісії входить, максимум, 15 осіб: 4 людини - від мера міста, з них 1 пропонується секретарем Київради; 2 людини - від профільної комісії Київради, причому претендент не обов'язково повинен бути депутатом; 1 людина - від комісії Київради з питань антикорупції; 1 людина - від галузевих профспілок, а через брак таких - від трудового колективу підприємства; 2 людини - від антикорупційних громадських організацій; по 1 людині - від кожної депутатської фракції Київради (щонайменше, 3 з 5 представляють опозицію), при цьому депутатство не є обов'язковою умовою.

Таким чином всі сторони отримають гарантовану квоту в конкурсних комісіях і матимуть можливість впливати на кадрову політику влади, отримає в комісіях гарантовану квоту.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008069
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору